TikTok’ta eğitici içeriklerin sayısı artıyor

0

Dünyanın önde gelen kısa video uygulaması TikTok, filmden spora, modadan müziğe, sanata bir çok alanda geniş bir topluluğu içinde barındırıyor. Pek çok insanın kendini rahatlıkla ifade edebildiği platformda, eğitici ve bilgi verici içerikler de yer alıyor.

İşte TikTok’ta yer alan bilimsel ve eğitici hesapların listesi;

Aleyna Kılıç

İşaret dilinde konuşmayı bilen Aleyna; günlük hayatta sürekli kullandığımız cümlelerin, belli başlı isim ve fiillerin işaret dilinde nasıl anlatılabileceğini gösteriyor.

1 Dakikada İngilizce 

1 Dakikada İngilizce hesabı TikTok üzerinden, günlük hayatta kullanılan pratik cümleleri, deyimleri ve sürekli karşımıza çıkabilecek ifadeleri anlatıyor.

Pinky Pearly

Laboratuvarda yapılan deney ve araştırmaları izlemeyi sevenler için, Pinky Pearly ideal bir hesap.

Onur Binay

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri paylaşan Binay; bunun yanı sıra siyah beyaz fotoğrafları renklendirme, ilgi çekici yazı karakterlerinin fontunu bulma, popüler program ve cihazların az bilinen özellikleri gibi pratik bilgileri de kısa videolar aracılığıyla anlatıyor.

Evrim Ağacı

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Kulübü tarafından 2010 yılında kurulan Evrim Ağacı platformu, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen popüler bilim platformlarında biri. Çağrı Mert Bakırcı öncülüğünde kurulan Evrim Ağacı platformu da TikTok’a katılanlar arasında yerini aldı. Doğa bilimleri hakkında öğretici videolar paylaşan Evrim Ağacı, bilim konusunda merak edilen pek çok soruya kısa videolarla cevap veriyor.

Cevap bırakın