TikTok kendi akıllı telefonunu üretecek

0

Trend uygulama TikTok, kendi adını taşıyan bir akıllı telefon üretmeye hazırlanıyor. İşte sürpriz gelişmenin ilk ayrıntıları…

Son zamanların en çok takip edilen mobil cihazların olmazsa olmaz uygulaması TikTok’un yapımcısından yeni bir hamle geldi. Uzun zamandan beri sızan haberler gerçek çıktı ve TikTok’un ünlü yapımcı şirketi ByteDance’dan resmi açıklama geldi. Yapılan resmi açıklama sonrasında şirketin kendi adını taşıyan bir akıllı telefon üretimi gerçekleştireceği anlaşıldı.

TikTok son zamanların dikkatleri üzerine toplayan video paylaşım, izleme ve yorumlama platformu haline geldi. Uygulamanın bu kadar fazla popüler olması, yapımcı şirketi de harekete geçirdi. Yapımcı şirket ByteDance, ilgiden memnun kalınca yeni yatırımlar yapmaya karar verdi. İlk yatırımı da akıllı telefon üretme noktasında gerçekleştiriyor.

ByteDance, akıllı telefon üretimi konusunda kendisine ortak olarak Smartisan’ı tercih etti. Yapılan resmi açıklamaya göre; ByteDance ve Smartisan ortaklığı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Yapılan sözleşmenin ardından masaya oturan iki şirket, akıllı telefon üretimini gerçekleştirmek adına çalışmalara henüz devam ediyor. Akıllı telefonun hangi özelliklere sahip olacağı noktasında net bilgiler gelmese de; bazı detaylar sızmaya başladı.

ByteDance ve Smartisan ortaklığı sonucunda kullanıcıların beğenisine sunulması planlanan akıllı telefon, kullanıcı tabanlarının ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanacak. Üstelik telefonlarda TikTok uygulamasının da yüklü olarak gelmesi planlanıyor.

Cevap bırakın