TikTok için tarih verildi: 2022 yılında her şey değişecek!

0

Sosyal medya platformları arasında kıyasıya bir rekabet var. Uzun yıllardır liderliği elinde tutan Facebook, kendine bağladığı WhatsApp ve Instagram ile gücüne güç katmıştı. Pek çok yeniliğe imza atsa da gözden düşmeye başlayan Facebook’un tahtı TikTok’a geçiyor. Gençleri hedefe alan TikTok en hızlı yükselen platformlardan biri haline geldiğini görüyoruz. Kitlesinin büyük bir çoğunluğunun gençlerden oluştuğu bilinen TikTok için bir tarih verildi. Tiktok kullanıcı sayısı 2022 yılında inanılmaz rakamlara ulaşabilir.

Tiktok kullanıcı sayısı 1 buçuk milyarlık aktif kullanıcı sayısına ulaşabilir

Hızlı bir yükseliş trendi içinde kendine güçlü bir yer bulan TikTok hakkında çok fazla yorum yapılıyor. Bazıları uygulamanın kullanıma kapatılması gerektiğini düşünüyor bazıları ise kısıtlanması gerektiğini ancak App Annie tarafından yapılan tahminlere göre bunların hiçbiri olmayacak; TikTok bu şekilde giderse 2022 yılına kadar aktif kullanıcı sayısını 1.5 milyara kadar yükseltmeyi başaracak. Eğer tahminler tutarsa bu sayıya en hızlı ulaşan platform ünvanına da kavuşacak.

Tiktok kullanıcı sayısı

WhatsApp milyarlık kullanıcı sayısına uzun yıllar içinde ulaşmasına rağmen halen en yaygın kullanılan uygulamalardan biri olduğunu aktaralım. TikTok’a dönecek olursak. Çin merkezli ByteDance’in uygulamalarından biri olan TikTok yaşanan onca kısıtlamaya rağmen yükselişine devam ediyor. Hindistan ve Pakistan gibi ülkelerde yasaklanan uygulamanın kullanıcı akışının kesileceği ve ‘milyarlık kullanıcı’ hedefine ulaşamayacağına inanılıyordu ancak işler tersine döndü.

Tiktok kullanıcı sayısı

Öte yandan App Annie tahminleri sadece TikTok’u kapsamıyor aksine Pinterest ve Temple Run 2 gibi uygulamaların da bir milyar indirmeyi aşabileceğini öngörüyor. Kullanıcıların uygulama içinde harcadıkları ücretlerin de önemli oranda artacağını vurgulayan App Annie, Temple Run 2 için bu kullanıcı sayısının önemli bir kilometre taşı olabileceğini aktırıyor. Zira bir oyunun bu kadar fazla indirilmesi oldukça nadir. Şimdiye kadar ise yalnızca Candy Crush Saga ve Subway Surfers gibi popüler oyunlar bir milyarlık indirmeye ulaşmayı başardı.

AnTuTu, ekim ayının en iyi iOS cihazlarını duyurdu!

Cevap bırakın