Tidal iPhone’da Master kalitede müzik sunuyor

0

FLAC kalitesinde çevrimiçi müzik servisi sunan Tidal, masaüstü ve Android uygulamasının ardından iPhone için de Master kalitede müzik sunmaya başladı.

Ünlü Hip-Hop yıldırız Jay-Z’nin sahibi olduğu Tidal, yüksek kalitede çevrimiçi müzik dinlemek isteyenlere çok güzel bir alternatif olmuştu. FLAC kalitesinde yayın yapan ve Spotify gibi geniş bir kütüphaneye sahip olan Tidal, geçtiğimiz yıl Master kalitesini duyurmuştu. Tidal Hi-Fi üyeliğine sahip olanların kullanabildiği Master kalitesi, bir müzik stüdyo ortamında nasıl kaydediliyorsa sıkıştırma olmadan direkt olarak Tidal kullanıcılarına sunuluyordu.

Master kalite şimdi iPhone’da

Master kalite ilk olarak Tidal’ın Windows ve macOS uygulamalarına gelmiş daha sonra Android’e gelmişti. Şimdi ise Tidal, App Store üzerinden yayınladığı güncelleme ile Master kaliteyi iPhone’a getirdi.

150.00’den fazla Master kalitede şarkı barındıran Tidal’ı, tam performansı ile iPhone’da kullanmak için DAC’a ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca Master kalite ile Hi-Fi kalitesi arasındaki farkı hissedebilmek için hi-end kulaklıklara veya ses sistemlerine sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Aylık 19,99 TL ücret ile Master kalitede müzik dinlemek için Tidal’a internet sitesi üzerinden üye olabilirsiniz.

Tidal, Mart 2015’te Jay Z tarafından satın alınmış ve bu tarihten sonra ciddi bir ivme yakalamıştı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Cevap bırakın