Ticari drone sayısı 2023’de üç katına çıkacak

0

FAA, yaptığı açıklama ile 2023 yılında ABD’deki ticari drone sayısının yaklaşık olarak 3 kat artacağını açıkladı. Bu artışın pazarın geleceğini de etkileyeceği kaydedildi. İşte detaylar…

Drone, tüm dünyada ilgi gören bir aygıt. Üzerine kamera takılabilen, sensörlerle gelen ve çeşitli eşyalar taşıyabilen bu aygıtların ticari kullanım alanları da bir hayli fazla.

FAA yani ABD Federal Havacılık Kurulu, 2018 yılı için yaklaşık olarak 175 bin drone kayıt altına alındığını ve bu sayının bir önceki yıla göre yüzde 170 artış anlamına geldiğini belirtti. Bunun yanında gelecekte ticari drone sayısı ile de öngörülerde bulunan kurul, 2023 yılına gelindiğinde ticari drone sayısının şu anki rakamın 3 katına çıkacağını ifade etti.

2023’de ticari drone’lar ile online alışverişe damga vuracak!

Diğer yandan FAA, şu ana kadar ki kayıtlı drone sayısının ise 277 bin olduğunu açıkladı ve daha öncesinde 2022 yılında drone sayısının 452 bine çıkması beklenirken bu sayısının 2020 yılına çekildiğini belirtti. Bu şekilde 2023 yılı tahminleri de revize edilerek sayı 835 ticari drone seviyelerine çıkarıldı.

Drone satışlarında hobi amaçlı satışlarda belirli bir azalma meydana gelirken ticari amaçlı drone’larda ise durum tam tersi. Özellikle online alışveriş siteleri, hızlı teslimat yapmak için ticari drone’lara ağırlık veriyor.

Cevap bırakın