Ticari amaçlı dijital ekran pazarının lideri Samsung

0

Ekran_Resmi_2016-07-28_01_58_35

Samsung Electronics tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, ticari amaçlı dijital ekran (Digital Signage) satışlarında dünya çapındaki liderliğini üst üste yedi yıldır sürdürüyor. Ekran teknolojisiyle ilgili bilgi, analiz ve uzmanlık sunan öncü araştırma şirketlerinden IHS tarafından açıklanan satış rakamları Samsung’un sektörde 2009’dan beri süregelen liderliğini ortaya koyuyor.

Samsung’un 2015 sonuçları, şirketin geçtiğimiz yıllarda ticari amaçlı dijital ekran kategorisinde yakaladığı ivmenin devam ettiğinin göstergesini oluşturuyor. Dünya çapındaki müşteriler tüketicinin dikkatini çekmek için daha dinamik yollar ararken, Samsung da bu arayışın sonucu olarak çeşitli ortamlarda kullanılabilecek çok yönlü ve yüksek performanslı ekran teknolojilerini geliştirmeyi sürdürdü.

IHS Technology’nin hazırladığı “Kamusal Alanda Kullanılan Ekranlar İçin Pazar Takibi, 2016 1. Çeyrek” başlıklı rapora göre Samsung’un dijital ekran satışlarındaki küresel pazar payı yüzde 28,8 olarak gerçekleşti. Bu rakam, Samsung’un 2014 yılı sonundaki yüzde 26,9 pazar payına göre bir artış ifade ediyor. (Veri Kaynağı: IHS Kamusal Alanda Kullanılan Ekranlar İçin Pazar Takibi, Ürün Tanımı: Kamusal alanda kullanım amaçlı ekranlar + Kamusal alanda kullanım amaçlı televizyon ekranları)

“Samsung, ticari amaçlı dijital ekran alanında dünyadaki en etkileyici inovasyonların birçoğunun arkasındaki şirkettir. İnancımız, sürekli gerçekleştirilen inovasyonun işimizi ve müşterilerimizin işlerini daha da yukarıya taşıyacağı yönünde” diye konuşan Samsung Electronics Visual Display Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Seog-gi Kim sözlerine şöyle devam etti:

“IHS sıralamasında ulaştığımız en son başarı, iş ortaklarımızın müşterilerine seslenirken sürükleyici ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunan araçlar kullanmaları için yıllardır sürdürdüğümüz yoğun ve azimli çalışmaların sonucudur. Ayrıca dijital ekranlardaki küresel lider rolümüzü uzun yıllar devam ettirmeyi umuyoruz.”

Cevap bırakın