The Witcher’ın yapımcısına kendi ülkesinden dev fon

0

the-witcher-3

The Witcher, tüm dünyada adından söz ettiren köklü bir video oyunu serisi. Geçtiğimiz dönemde The Witcher 3: Wild Hunt ile bir kez daha konsol ve PC’leri harekete geçiren serinin geliştiricisi ise Polonya merkezli CD Projekt RED. Büyük oranda Polonyalı bir ekibin geliştirdiği yapımlar, aynı zamanda ülkenin de gurur kaynakları arasında. Son gelişme ise geliştiricilerin aldığı yeni fona dair. Polonya Hükümeti, 2017’de çıkışını gerçekleştirecek Cyberpunk 2077 adlı CD Projekt RED oyunu için önemli bir kaynak aktarımı sağladı…

CD Projekt RED’e 7 milyon dolar tutarında kaynağın, hükümet tarafından ulusal Ar-Ge merkezi tarafından, ‘geri ödenmemek üzere’ aktarılacağı kaydedildi. Bu son derece önemli desteğin Cyberpunk 2077 ile yeni bir küresel oyunun ortaya çıkarılmasına yardımcı olacağına şüphe yok. Polonya Hükümeti, ülkesindeki oyun geliştiricilere destek vermeye devam ediyor; başka geliştiricilere de fon aktarılmaya devam edildiği ifade ediliyor.

Polonya’nın gururu olarak adfedilen CD Projekt RED ekibinin Cyberpunk 2077 ile ses getirmesine kesin gözüyle bakılıyor. Söz konusu yapım, RPG türünde geliyor. ‘Karanlık bir gelecek’ temasının işleneceği oyun, açık dünya üzerinde bir tür hayatta kalma temasını işleyecek. Farklı türde bir dilin konuşulacağı yapımın oyuncuları, dili anlamak için ek paket satın alabilecekler. İlginç bir video oyunu olacağı belirtilen Cyberpunk 2077’nin PC, Xbox One ve PS4’e geleceği duyuruldu.

 

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın