The Witcher serisinin satış rakamı 50 milyonu geçti

0

Son dönemde Netflix dizisi ile de popüler olan The Witcher serisinin toplam atış rakamı 50 milyon adeti geçti. İşte detaylar…

Son oyunu 5 yıl önce çıkan serinin satış rakamları son 1 senede 10 milyon olarak gerçekleşti. Polonyalı oyun geliştirme stüdyosu CD Project tarafından yapılan açklamada serinin toplam satış rakamının 50 milyonu aştığı belirtilirken satışların büyük bir bölümünün The Witcher 3: Wild Hunt oyununa ait olduğu belirtildi.

The Witcher satış rakamları artmaya devam ediyor… Popüler oyun serisinin toplam satış rakamı 2019 yılı Haziran ayında 40 bilyon barajına ulaşmıştı. Yeni yapılan açıklamaya göre serinin satış rakamları canlılığını korurken son 1 yılda 10 milyon kopya daha satıldı. Son oyunun yanınlanmasının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen bu rakamların elde edilmesi inanılmaz bir başarı olarak yorumlanıyor. Bunda The Witcher Netflix dizinin payı ise oldukça fazla. Dizinin yayınlanması ile birlikte oyun Steam platformunda patlama yapmış ve bu satış rakamlarına yansımıştı.

The Witcher Nintendo Switch versiyonu da geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürülmesi oyuna olan ilgiyi sürdürmüştü. Oyun sadece Switch platformunda yaklaşık 700 bin satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.
Serinin oyunlarında The Witcher 3: Wild Hunt kendi başına toplam 28.3 milyon kopya satarken; serinin ilk iki oyununun da toplam 20 milyon civarında kopya sattığı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın