The Witcher 3: Wild Hunt yapımcısına servet kazandırmayı sürdürüyor

0

Popülerlini artıran oyun, Ekim 2018-Ocak 2020 döneminde 50 milyon dolar gelir elde ederek yapımcısını mutlu etti.

Beş yaşında olmasına rağmen popülerliği sürdüren The Witcher 3: Wild Hunt adlı oyun, elde ettiği satış gelirleri ile şaşırtmaya devam ediyor.

Netflix tarafından yayınlanan dizisi ile birlikte popülerlini artıran oyun, Ekim 2018 ile Ocak 2020 tarihleri arasında 50 milyon dolar gelir elde ederek yapımcılarını mutlu etti.

CD Projekt Red (CDPR) tarafından geliştirilen The Witcher 3: Wild Hunt satış rakamlarında önemli gelir elde etmeye devam etmiyor. Bunda geçtiğimiz aylarda ilk sezonu yayınlanan ve büyük bir beğeni kazandıktan sonra ikinci sezon çekimlerine başlanan Netflix dizisinin büyük etkisi bulunuyor.

Kazanımların ardı arkası kesilmiyor…

CDPR’e Steam platformunda seviye atlatan dizi sayesinde şirket, Ekim 2018 ile Şubat 2020 tarihleri arasında 50 milyon dolardan fazla gelir elde etmeyi başardı. Bunun yanı sıra Steam’den %80 oranında pay almaya başlayan şirket bu oranla geneli %70 oranında pay alan diğer şirketleri de geride bırakmış oldu.

The Witcher 3: Wild Hunt, Ocak ayı sonunda eşzamanlı 100 bin oyuncu sayısına ulaarak ayrı bir rekor daha kırmıştı. Bu gelişmede Netflix dizisi The Witcher’in büyük etkisi olurken yapım sayesinde oyunun satış rakamları %554 oranında artış göstermişti.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın