The Matrix: Resurrections sallamaya devam ediyor!

0

The Matrix: Resurrections, daha çok kişiye ulaştıkça her şey değişebilir!

The Matrix serisi, 1999’da seyircinin karşısına çıkmış ve deyim yerindeyse izleyenleri büyülemişti. Bıraktığı etki ile kısa sürede fenomene dönüşen ve popüler kültürün mihenk taşlarından biri halini alan yapım, devamındaki filmlerle de büyük beğeni toplamayı bildi. Birkaç yıl önce 4. Film müjdesi alan sinema severler, 22 Aralık 2021 itibarıyla en yeni Matrix filmine merhaba dedi…

Sinema endüstrisinin salonları yeniden canlandıracak film şeklinde yorumlayıp uzun süredir heyecanla beklediği The Matrix: Resurrections, geçtiğimiz günlerde vizyondaki yerini aldı. Ancak gelen ilk eleştiriler ‘beklentilerin altında kaldığı’ yönünde ağırlık kazandı…

Beklentiler 18 yılın ardından ‘aşırı’ yükselmiş de olabilir elbette, ancak The Matrix: Resurrections IMDB’de 10 üzerinden 5,9 puan almış durumda.

Endüstri açısından değer taşıyan bir başka internet otoritesi platform Rotten Tomatoes’taki sonuçlar ise nispeten daha iyi; oylama türündeki web sitesinde katılımcıların yüzde 67’si filmi ‘beğeni’ ile karşılamış.

Eleştirmenlerin hedefinde olan filmin ilk üç yapımdan son derece kopuk olduğu gibi görüşlerin ön planda olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Diğer yandan filmin yüzleri güldürdüğü geniş bir kesimin de söz konusu olduğunu görüyoruz.

En nihayetinde ise The Matrix: Resurrections, daha çok kişiye ulaştıkça puanlar değişebilir.

‘Puanlamalar ve yorumlara’ ilişkin nihai durumun birkaç hafta içerisinde netlik kazanması sürpriz olmaz.

Cevap bırakın