The Lord Of The Rings: Gollum duyuruldu [2021’de çıkacak]

0

Avrupa merkezli oyun stüdyosu Daedalic, The Lord Of The Rings: Gollum adlı yeni bir oyun duyurusu gerçekleştirdi.

Yüzüklerin Efendisi, sinema tarihi açısından ele alındığında fenomen serilerden biri şeklinde tanımlanıyor. Olağanüstü bütçelerle çekilen filmlerin vizyondaki geri dönüşleri de inanılmaz olmuştu. Öte yandan sinema yapımı, Marvel yapımları, Superman gibi filmlerdeki gibi geniş tüketici kesimlerine hitap eden ürünler sunamadı. Yüzüklerin Efendisi, bu yönüyle çok daha rafine ve güçlü bir sinema ikonu olarak yorumlandı. Diğer yandan çok sayıda sinema filminde ortak bir nokta olmak üzere video oyunu formu unutulmadı. Avrupa merkezli oyun stüdyosu Daedalic, The Lord Of The Rings: Gollum adını verdiği yeni bir oyun duyurusu gerçekleştirdi.

Yüzüklerin Efendisi uyarlaması ‘yeni’ bir hikaye olarak tanımlanan The Lord Of The Rings: Gollum için çıkış tarihi ise 2021 olarak açıklandı. Hiper-gerçekçi özellikler sunacağı kaydedilen yapım, filmin konusunun dışında, büyük olasılıkla ‘öncesinde’ geçecek. Böylelikle sinema filminin yakın bir uyarlaması yerine farklı bakış açıları sunan yenilikçi anlayış öne çıkacak.

Bununla birlikte oyunun PC’nin yanı sıra yeni nesil konsollara da geleceği belirtildi. En nihayetinde ise şimdilik oyunla ilgili bilgiler oldukça sınırlı, 2021’de yayınlanacağı düşünüldüğünde bundan sonraki birkaç E3 fuarı ve benzer oyun etkinliklerinde boy göstermesi, bir dizi ön-tanıtım videosunun yayını muhtemel.

Son olarak beklentileri sınırlı mu tutmak gerek sorusuna yanıt şu; 2007’de kurulan Daedalic çok bilinen bir stüdyo değil, Deponia adlı oyunuyla tanınıyor.

Cevap bırakın