The Last of Us 2 ile kısa bir tanışma

0

The Last of Us 2 hakkında ilk resmi detaylar paylaşıldı…

WWDC 2018, Computex 2018 derken Haziran ayının merakla beklenen bir diğer dev organizasyonu, oyun fuarı E3 2018 için start verildi. Her yıl oyun şirketlerinin gövde gösterisine sahne olan etkinlikte çok sayıda oyun için de duyuru zamanıydı. İşte bu oyunlardan biri de geçtiğimiz yıllarda büyük ses getiren The Last of Us’ın devam yapımı oldu. Beklenildiği gibi The Last of Us Part II adıyla gelen yeni oyunla ilgili bir fragman yayınlanırken daha fazla ayrıntı gelmedi.

Haberin devamında yer alan The Last of Us 2 tanıtım videosu, özellikle hikaye açısından oyun meraklılarını nasıl bir serüvenin beklediğine dair küçük işaretler içeriyor.

Video, hikaye formunda Ellie karakteriyle başlıyor. Yeniden bir araya gelmeye başlayan insanlar, genç bir ana karakter (henüz çok fazla tanınmıyor), ardından da oynanış görüntüleri başlıyor. Ellie’nin tek başına hareket ettiği görülüyor, önceki yapımda yanında bir başka karakter (Joel) vardı. Hareketli sahnelerle devam eden video, ilk intiba olarak karanlık bir atmosfer sunuyor.

Ne zaman çıkacak?

Naughty Dog tarafından geliştirilme çalışmalarına devam edilen The Last of Us 2 çıkış tarihi konusunda ise pek bir sır vermiyor, yine de beklenti 2018 yılında herhangi bir sürprizin zor olduğu yönünde. Çok büyük bir olasılık ve beklentiyle 2019 itibarıyla The Last of Us 2 ile buluşma yaşanacak gibi görünüyor.

Cevap bırakın