The Last of Us 2 duyuruldu

0

last-of-us-2

Yayınlandığı yıl büyük fırtınalar koparan ve son yıllarda çıkmış en iyi video oyunlarından biri olarak kabul edilen The Last of Us’ın merakla beklenen ikincisi duyuruldu. İlk kez PlayStation 3 için çıkan aksiyon-macera-korku öğelerinin harmanı yapım için bir de tanıtım videosu yayınlandı. Baştan belirtelim, birazdan okuyacağınız detaylar ve izleyeceğiniz video heyecan verici…

Sony’nin oyun stüdyosu Naughty Dog tarafından duyurulan The Last of Us 2 için yayınlanan videoda büyümüş ve gitar çalan Ellie karakteri dikkat çekerken, yapımın gerçek anlamda bir ‘devam’ oyunu olacağı da kesinlik kazanmış oldu. İlk aşamada yoğun şekilde detay içeren bilgi ve görüntüler paylaşılmasa da The Last of Us 2’nin -muhtemelen- yakın zamanda gelecek olması oyun meraklıları açısından iyi bir gelişme.

İlk The Last of Us yapımı, 10 Aralık 2011 tarihinde Spike Video Oyunu Ödülleri’nde duyurulmuştu. 2012 ve 2013 ortaları derken duyurusunun 1,5 sene sonrasında 2013 yazında yayınlanmıştı. PlayStation 3 için çıkan oyun, aynı yıl satışlarına başlanan PlayStation 4 için özel olarak hazırlandı ve The Last of Us Remastered adıyla geldi. Dünya genelinde büyük ilgi gördü ve 2014 yılı boyunca da adından sıkça söz ettirdi.

İlk oyunun duyurusunun 1,5 sene sonrasında çıkış yapması, acaba The Last of Us 2’de de aynı senaryo yaşanabilir mi sorusunu akıllara getirse de bu kez bekleyişin daha az olacağı tahmin ediliyor.

Oyun dünyasına dair en son gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın