The Irishman filminde oyuncular DeepFake ile ‘ücretsiz’ gençleştirildi

0

Youtube’da iFake isimli kanal tarafından yapılan videoda, sinir ağlarını temel akan DeepFake teknolojisi ile The Irishman oyuncuları ücretsiz bir şekilde gençleştirildi.

Netflix, Irishman filminde oyuncuların gençleştirilmesi için milyonlarca dolar harcarken, bir YouTube kanalı sinir ağları teknolojisini temel alan bir DeepFake ile karakterleri ücretsiz olarak gençleştirdiği ortaya çıktı.

Paylaşılan video da özellikle filmin başrol oyuncusu Rabert De Niro’nun DeepFake ile gençleştirilmiş görüntüleri, Netflix’in milyonlarca dolar harcadığı görüntüleri aratmadı.

Martin Scorsese imzalı The Irishman filminde usta oyunular Al Pacino, Rober De Niro ve Joe Pesci bir kaz daha bir araya gelmişti. Filmin hikiayesinde oldukça önemli bir yer tutan başrol oyuncularının gençlik görüntüleri izleyiciler tarafından da büyük beğeni kazanmıştı. Netflix oyuncuları gençleştirmek için CGI teknolojisi kullanırken bu nedenle Irishman Netflix’in en pahalı yapımlarından birisi olmuştı.

YouTube’da iFake isimli kanal tarafından yapılan videoda sinir ağlarını temek akan DeepFake teknolojisi ile oyuncular ücretsiz bir şekilde gençleştirilmiş oldu. Her iki versiyonun karşılaştırıldığı videoda DeepFake teknolojisinin özellikle ışığın çok fazla olmadığı sahnelerde iyi bir şekilde çalıştığı görülüyor.

Bazı görüntülerde oyuncuların yüzlerinde bulanıklar görülse de işlemin iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Özellikle Robert De Niro’nun gençleştirildiği görüntülerde iyi bir sonuç alınmış. Siz de videoyu izleyerek aradaki farkları daha net görebilirsiniz.

Cevap bırakın