The Elder Scrolls 6 duyuruldu

0

The Elder Scrolls 6, ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen E3 2018 oyun fuarı kapsamında duyuruldu. İşte ilk detaylar ve tanıtım videosu…

E3 2018’de heyecan katsayısını tavana çıkaran oyun duyurularından biri de Bethesda tarafından gerçekleştirildi. Başarılı oyun stüdyosu, serinin altıncı oyunu The Elder Scrolls VI için resmi duyuruyu kısa ve öz bir şekilde gerçekleştirdi.

Hakkında pek fazla detayın paylaşılmadığı yeni The Elder Scrolls 6, Dovahkiin müziği ile birlikte gelen 36 saniyelik bir video eşliğinde varlığından haberdar ettirdi. Oyunla ilgili aktarılan ilk detaylar ise az sayıda manzara ile sis oldu. Aslında bu kadar az bilgiyle ortaya çıkmasının arka planında muhtemelen gelişinin uzun sürecek olması var, yapım en iyi ihtimalle 2019’da çıkabilir. Haberin devamındaki son derece kısa ama heyecan verici The Elder Scrolls 6 tanıtım videosu izlenmeye değer. İyi seyirler.

Oyunla ilgili videonun yayınlanmasının ardından etkinliğin düzenlendiği alanda yaşanan coşku ise dikkat çekti. Dünyanın birçok ülkesinden gelen basın mensupları, yeni oyun duyurusunu heyecanla karşıladı.

Mobil oyun duyurusu da gerçekleştirildi

Öte yandan mobil platformlar için de bir duyuru gerçekleştirildi. Elder Scrolls Blades adı verilen bir mobil oyunun önümüzdeki sonbaharda çıkacağı kaydedildi. İlginç bir şekilde yapımın sadece yatay değil, dikey şekilde oynanış modu da sunacağını belirtelim. Ayrıca sadece iOS ve Android’de değil, ilerleyen süreçte PC ve konsola da geleceği bildirildi.

Cevap bırakın