TGA 2019 Yılın Oyunu ödülünün sahibi belli oldu

0

TGA 2019 Yılın Oyunu ödülüne kim layık görüldü? İşte detaylar…

13 Aralık’ta başlayan ve tüm dünyadaki oyun severleri buluşturan The Game Awards 2019 etkinliğinde yılın oyunı ödülünün sahibi belli oldu. Çok sayıda yeni oyunun tanıtımının da yapıldığı etkinlikte 2019’un en iyi oyunu ve diğer ödüller sahiplerini buldu.

Death Stranding, Resident Evil 2, Control, The Oute Worlds ve Super Smash Bros gibi iddialı oyunların yarıştığı en iyi oyun kategorisinde birinciliği Sekiro: Shadows Die Twice elde etti. Yılın oyunu ünvanını elde eden geliştirici ekip büyük bir sevinç yaşadı. Dile kolay Death Stranding geride bırakılmıştı…

Rakiplerini geride bıraktı

Oyun dünyasının, Amerika Birleşik Devletleri’nın Kaliforniya eyaletindeki eğlencesiyle ünlü Los Angeles şehrinde bir araya geldiği TGA 2019’da en çok merak edilen konu yılın oyunu ödülünü hangi oyunun elde edeceğiydi. Büyük bir rekabetin yaşandığı etkinlikte yarışan oyunlar birbirine çok yakın ve üst düzey kalitedeydi.

Gecenin sonunda açıklanan yılın oyunu ödülünü rakiplerini geride bırakmayı başaran Sekiro: Shadows Die Twice elde ederken ödülün sahibinin belli olmasının ardından oyun dünyasında yapılan yorumlarda ortak görüş hakimdi: Ödüle uzanan yapımın söz konusu ödülü sonuna kadar hak ettiği kaydedildi.
Tebrikler…

Cevap bırakın