Teyit edildi: Battlefield 5 2016’da gelecek!

0

maxresdefault

Battlefield, şüphesiz oyun evrenindeki en başarılı savaş serileri arasında. Çoğu kesimin ‘Call of Duty daha iyi’ görüşüne karşın, küresel düzeyde elde ettiği satış başarısı ve aldığı pozitif değerlendirmeler başarının kanıtları arasında. 2 yıllık aralarla gelen Battlefield serisi, son iki senede ilginç sürprizlerle oyun meraklılarını karşıladı. Ardından Battlefield Hardline yayınlanırken bir de fantazya fenomeni Star Wars’u baz alan Star Wars Battlefront ile gelindi. Merak edilen soru ise 4 numaralı Battlefield’ın ardından sonraki oyunun ne zaman geleceğiydi. Oyunun yapımcısı DICE’den beklenen açıklama geldi.

Geliştirme Direktörü Dan Vanderlind, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Battlefield 5’in geliştirme sürecine katıldığını ifade ederken dolaylı yoldan oyun üzerindeki çalışmalara başlandığını belirtmiş oldu. Elbette Battlefield 5 çıkış tarihi hakkında henüz herhangi bir bilgi yok, ancak 2016 yılı içerisinde oyun severlerin yepyeni bir Battlefield heyecanı ile tanışacağını şimdiden duyurmak mümkün.

battlefield-4-reviewjpg-bc1a3d_1280w

2013 yılında yayınlanan Battlefield 4’ün ardından gelen yapımlarla birlikte Battlefield 5’in 2017’de yayınlanabileceği yönünde iddialar gündeme gelmişti. Oyunun 2016 için ‘planlandığı’ ise Electronic Arts CFO’su Blake Jorgensen tarafından 2015’in ortalarında belirtildi. Son açıklama ise 2016 yılının teyidi anlamı taşıyor. Özetle sonraki yılın iddialı ve çok konuşulan yapımlarından biri daha belli olmuş oluyor.

Oyuna dair daha fazla detayın yılın ortalarında birkaç ay arayla düzenlenecek oyun fuarlarında belli olması, yapımın 2016 sonunda ise çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın