Tesla’nın CEO’su Elon Musk istifa etti! İşte yeni CEO…

0

Elektrikli otomotiv şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk istifa etti. Bu istifanın ardından yerine Robyn Denholm geçti. İşte detaylar…

Birkaç hafta önce Serbest Piyasa Kurulu tarafından Tesla’ya dava açılmış ve bunun sonucunda hem şirkete hem de bizzat Elon Musk’ın kendisine toplamda 120 milyon doları bulan cezalar gelmişti. Ancak Musk’ın 3 yıllığına görevine ara vermesi halinde cezaların düşürüleceği kararı alındı ve ünlü girişimci şirketin geleceğini düşünerek istifasını sundu.

Musk’ın istifasının hemen ardından ise yerine geçecek isim belli oldu. Şu an teknoloji ve otomotiv şirketi Tesla’da patron koltuğu Robyn Denholm’a emanet. Yeni CEO kararı, şirket yönetimi tarafından verildi.

Tesla’nın yeni ismi, Avustralya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olarak bilinen Telstra’da, halihazırda Finans ve Strateji sorumlusu olarak görev yapıyor. Alınan karar ile bulunduğu şirketteki 6 aylık ön bildirim süresinin sona ermesinin ardından Tesla’daki koltuğuna geçecek. En az 3 yıllığına görevde kalacak olan Denholm’un Tesla’da nasıl bir strateji izleyecek bekleyip göreceğiz.

Robyn Denholm kimdir?

Robyn Denholm (üstte), Tesla’ya uzak bir sima değil. 2014 yılından bu yana şirketin yönetim kurulu üyeliğinde bulunuyor. Bunun yanında 2017 yılından beri de Telsra şirketinde Finans ve Strateji Sorumlusu. Yeni görevinin başına geçmesi 6 ay kadar sürecek olan Denholm’un yönetime geçtiğinde 300 bin dolar nakit para ve 8 bin adet Tesla hissesi alacağını kaydediliyor.

Cevap bırakın