İddia: Tesla’nın CEO’su Elon Musk istifa edebilir

0

Elektrikli otomotiv şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’un istifa edebileceği iddia ediliyor. Olası istifanın ardından yerine Robyn Denholm’ın geçeceği kaydediliyor. İşte detaylar…

Birkaç hafta önce Serbest Piyasa Kurulu tarafından Tesla’ya dava açılmış ve bunun sonucunda hem şirkete hem de bizzat Elon Musk’ın kendisine toplamda 120 milyon doları bulan cezalar gelmişti. Ancak Musk’ın 3 yıllığına görevine ara vermesi halinde cezaların düşürüleceği kararı alınmıştı. Ünlü girişimcinin şirketin geleceğini düşünerek istifasını sunabileceği iddia edildi.

Musk’ın istifasının hemen ardından ise yerine geçecek ismin Robyn Denholm olacağı ifade ediliyor. Olası CEO kararının şirket yönetimi tarafından verilebileceği bildiriliyor.

Tesla’nın olasılık dahilindeki yeni ismi, Avustralya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olarak bilinen Telstra’da, halihazırda Finans ve Strateji sorumlusu olarak görev yapıyor. Alınan karar ile bulunduğu şirketteki 6 aylık ön bildirim süresinin sona ermesinin ardından Tesla’daki koltuğuna geçeceği belirtiliyor. En az 3 yıllığına görevde kalacağı söylenen Denholm’un nasıl bir strateji izleyecek bekleyip göreceğiz.

Robyn Denholm kimdir?

Robyn Denholm (üstte), Tesla’ya uzak bir sima değil. 2014 yılından bu yana şirketin yönetim kurulu üyeliğinde bulunuyor. Bunun yanında 2017 yılından beri de Telsra şirketinde Finans ve Strateji Sorumlusu. Yeni görevinin başına geçmesinin 6 ay kadar sürebileceği ifade edine Denholm’un yönetime geçtiğinde 300 bin dolar nakit para ve 8 bin adet Tesla hissesi alacağını da iddialar arasında.

Cevap bırakın