Tesla’dan Roadster, Semi ve Cybertruck hakkında açıklama geldi

0

Çıkış tarihi merakla beklenen Tesla Roadster, Semi ve Cybertruck için Elon Musk’tan açıklamalar geldi. Görünüşe göre Roadster modelini yollarda görmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Roadster, Tesla markasının en merakla beklenen modeli durumunda. Bunun sebebi, SpaceX paketli Roadster’ların gövdesinde ufak roket motorları bulunduracak olması. Bu gelişme kullanıcıları epey heyecanlandırmıştı. Ancak gelen bilgilere göre sadece SpaceX paketli Roadster modeli için değil, normal Roadster modeli için de kullanıcılar biraz daha bekleyecekler.

Normal şartlar altında 2020 yılında piyasaya çıkarılacağı duyurulan Roadster, 2020 yılı boyunca olumsuz gelişmeler ve Tesla firmasının öncelikleri nedeniyle 2022 yılına ertelenmiş durumda…

Roadster teknik detaylarıyla kullanıcıları heyecanlandıran bir model. 3 ayrı elektrik motorundan gücünü alan otomobilin 0-100 performansı sadece 1.9 saniye ve son hız olarak 400km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. 200kWh bataryası sayesinde 1000 km menzile ulaşabilen otomobilin 250 bin dolardan satışa çıkması bekleniyordu.

Elon Musk’ın açıklamalarına göre, sadece Roadster için değil, elektrikli pick-up Cybertruck da 2022 yılından önce seri üretime geçemeyecek.

Ancak bu olumsuz gelişmeler elektrikli kamyon Semi için geçerli değil. Tesla Semi’nin üretime hazır hale geldiği bilgisi Elon Musk tarafından paylaşıldı. Semi için geliştirilen 4680 isimli pil hücrelerinin üretim miktarı arttırıldığında elektrikli kamyon Semi de yollarda görülebilecek.

Cevap bırakın