Tesla Supercharger’ın kapsamı tüm Avrupa’ya yayılıyor

0

İrlandalı bir Tesla kullanıcısının şikâyet içerikli Tweet’i sonrasında ona cevap veren Elon Musk, Avrupa’nın yüzde 100’ünü kapsayacak şarj istasyonlarının kurulumunun hızla tamamlanacağını müjdeledi.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, piyasaya çıkmasından bu yana tüm kullanıcıları açısından oldukça önemsenen bir konuda açıklama yaparak, Supercharger istasyonlarının Avrupa geneline yayılacağını ve yüzde 100 kapsama alanına kavuşacağını duyurdu.

Buna göre artık Tesla kullanıcıları ev elektriği ya da üç fazlı şarj istasyonlarına mecbur kalmadan, Tesla’nın kendi hızlı şarj istasyonunda otomobillerini şarj edebilecekler.
Sıkı durun: Türkiye’ye de Tesla’nın Supercharger istasyonları kurulacak!

Tesla Supercharger istasyonları Türkiye’ye de geliyor

İrlandalı bir Tesla kullanıcısının şikâyet içerikli Tweet’i sonrasında ona cevap veren Elon Musk, Avrupa’nın yüzde 100’ünü kapsayacak şarj istasyonlarının kurulumunun hızla tamamlanacağını müjdeledi. Bu kapsama alanı içerisinde Türkiye, İrlanda, Norveç hatta Kiev de bulunuyor! Peki, bu gelişme neden bu kadar önemli?

Tesla’nın Supercharger istasyonları, üç fazlı şarj istasyonlarına göre çok çok daha hızlı şarj imkânı sunuyor. Şu anda Tesla’nın ülkemizde yetkili servisinin de olmaması ve Tesla kullanıcılarının otomobillerini bakıma götürebilmek için Avusturya’ya gitmeleri gerektiğini bilmekteyiz.

Bu yolculukta bazen ev elektriğiyle otomobillerini şarj etmek durumunda kalan Tesla kullanıcıları, Avrupa’nın geneline ve hatta Ukrayna’ya yayılacak geniş Tesla Supercharger ağı sayesinde, çok daha geniş bir menzilde yolculuklarını daha hızlı yapabilme imkânına sahip olacak.

Avrupa’nın tamamını hızlı şarj istasyonlarıyla donatma projesinin 2019 yılı itibariyle gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Cevap bırakın