Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiTesla, sattığı her elektrikli araçtan 4 bin dolar zarar ediyor

  Tesla, sattığı her elektrikli araçtan 4 bin dolar zarar ediyor

  Ekran_Resmi_2015-08-10_21_23_04

  Elektrikli otomobil pazarının büyük isimlerinden biri de Tesla. Şirketin girişimci ve fütüristik CEO’su Elon Musk ise gerek daha yeşil bir dünya gerekse yenilikçi bakış açıları anlamında önde gelen isimlerden. Ancak tüm bu pozitif olgular, her şeyin sorunsuz çalışması anlamına gelmiyor.

  Elektrikli araç üretici Tesla’nın satışı gerçekleştirilen her modelinden 4 bin dolar zarar ettiği bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı. Şirketin faaliyet raporları ile açığa çıkan bu detay, Tesla’nın üretim hedeflerini azaltması ile sonuçlanan bir dizi önlem paketinin de önünü açtı.

  News - Tesla Motors Model S UK Launch

  Tesla CEO’su Elon Musk. 

  Elon Musk, şirketin daha fazla sermaye artırımına karşı olmadığını ve daha fazla hisse senedi satışının da düşünüldüğünü ifade etti. Tesla, geçen yılın aynı dönemine göre oldukça kötü bir finansal bilanço açıkladı. Bu durumun baş aktörünün ise şirketin yeni elektrikli otomobili ‘Model X’ için gerçekleştirilen harcamalar olduğu kaydedildi.

  2017 yılında Model 3 adıyla gelecek modelini 35 bin dolara satmayı amaçlayan Tesla, bu sayede daha fazla müşteriye ulaşması amaçlıyor. Ayrıca 2020 yılında yılda 500 bin adet elektrikli otomobil satılması hedefleniyor. Şirketin Powerwall adlı enerji depolama sistemi gibi yeni yatırım sahaları da bulunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN