Tesla Model S serisinin yeni bir üyesi ile bizleri çok yakında şaşırtabilir

0

Tesla şu sıralar aktif olarak otomobil üretmiyor. Ancak bu, görünüşe göre Model S’in yeni bir serisinin ABD-Palo Alto çevresinde dolaşmasına engel olmadı.

Elektrikli araçlar konulu YouTube kanalı The Kilowatts, hafta sonu boyunca, Tesla’nın karargahı çevresinde gezerken gördükleri ile şaşırttı. Bu kapsamda kanal, yeni ve daha önce görülmemiş bir Tesla Model S’i gösteren bir video yayınladı. Videodaki çekimlerin çoğu bir araç içi kamerayla çekildi, bundan dolayı kalitesi biraz düşük. Yine de bu gizemli Model S’i gösteren birkaç net fotoğraf söz konusu…

Bu gizemli araçtaki en göze çarpan değişiklik (üretim plakası ile görülen) şu anki var olan Model S’den daha geniş bir genel gövde şekline sahip olması. Videonun çoğunda görebileceğiniz üzere arka difüzör gibi farlar da biraz farklı görünüyor. Her ne kadar devasa bir fark olmasa da şu anki Model S’in tıpatıp aynısı diyemeyiz.

Şu an bize düşen tek şey, bu gizemli aracı daha fazla merak etmek.  Tesla, performans odaklı yeni bir “Plaid” Model S’in 2021’in sonlarında üretime başlayacağı ve başlangıç fiyatı olarak ise yaklaşık 140.000 $ ‘lık bir fiyat etiketine sahip olacağı onaylandı. Kilowatts’ın gördüğü şey, Plaid modelinin bir ön sürümü olabilir, Tesla Plaid’i daha önce rüzgarlıkla göstermişti ama bu videoda aracın öyle bir özelliği de yok.

Plaid değilse, bu normal Model S’nin makyajlı hali de olabilir. Şimdi bu, Tesla’nın üretim hatlarının neden 2020 sonu ile 2021 başı arasında birkaç hafta ara verdiğini açıklamaya yardımcı oluyor ki CEO Elon Musk, bu konuda bir açıklama yapmadı.
Tesla’nın yıl için sevkiyat beklentilerinin gerisinde kaldığı göz önüne alındığında bu kulağa biraz tuhaf geliyor.  Yeni bir Model S için yeniden üretime başlamak kesinlikle mantıklı olacaktır.

Cevap bırakın