Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiTesla Model 3’ün ardından sürpriz ‘geri çağırma!’

  Tesla Model 3’ün ardından sürpriz ‘geri çağırma!’

  tesla

  Dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla Motors, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ‘Model 3’ lansmanı ile büyük ses getirmişti. İlgili elektrikli otomobil modelinin 25 bin dolarlık mütevazi fiyatı ve rekor ön sipariş rakamları da kamuoyunda konuşulmaya devam ediliyor. Son bilgiler Tesla’nın kasasına 10 milyar doları aşkın bir rakamın girmiş olduğu yönünde. Rakamlar çarpıcı; öte yandan son bilgilere göre şirket adına her şey -tamamen- iyi gitmiyor…

  CNBC’nin haberine göre Tesla, Model X adına sahip SUV modelinde tespit edilen bir hata nedeniyle 2700 adet otomobili geri çağırıyor. Hatanın kaynağı ise arka koltuklar…

  Arka koltuklardaki sorunun özetle ‘öne doğru kayma’ ihtimali olduğu belirtiliyor. Tesla’nın bir tedarikçi tarafından üretilen söz konusu koltuklarla ilgili olarak araç sahiplerine e-mail gönderdiği ve otomobillerin tamir edileceğini, bundan öncesinde arka koltukların kullanılmaması gerektiği konusunda müşterilerine uyarıda bulunduğu da edinilen bilgiler arasında. Aksi halde bir kazanın yaşanabileceği de altı çizilen nokta. Tesla, araçlardaki sorunun birkaç saat içinde düzeltileceğini de bildiriyor.

  Öte yandan firmanın arka koltukların kayması ile ilgili olarak şimdiye kadar herhangi bir rapor almadığı belirtildi. Problem, aksi bir durum olmadan çözüme kavuşacak gibi görünüyor.

  Gittikçe daha popüler hale gelen Tesla, daha önce de benzer sorunlarla ürettiği kimi modelleri geri çağırmıştı. Model S Sedan ve Roadster modelleri bu noktada dikkat çekiyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN