Tesla, 2021’de Hindistan pazarına giriyor

0

Elon Musk’un CEO koltuğunda bulunduğu öncü otomotiv şirketi Tesla, 2021 yılı için Hindistan pazarına giriş yapmaya karar verdi.

Tesla’nın aynı zamanda CEO’su olan Elon Musk, kişisel Twitter hesabı aracılığı ile bir açıklama yapmış oldu. ‘Tesla Club India’ adındaki başka bir Twitter kullanıcısının sorusunu yanıtlayan Elon Musk, Tesla araçlarının Hindistan’da satışa sunulacağı tarihi paylaştı ve bu konu ile ilgili olarak 2021 yılını işaret etti.

‘Hindistan Tesla İstiyor’ yazılı bir tişört paylaşarak Tesla marka araçların Hindistan’da ne zaman satışa sunulacağını soran Twitter kullanıcısı Tesla Club India, cevabını şirketin CEO’su Elon Musk’tan aldı. Musk, konu ile ilgili olarak 2021 yılını işaret ederken Hindistan’ın elektrikli araç kullanımı ile ilgili teşvikleri artıracağı konuşuluyor. Elektrikli araçların yaygınlaşması, kullanılması ve üretilmesi noktasında önemli teşviklerin gelebileceği Hindistan için Tesla doğru zamanı gözetlemiş gibi görünüyor.

Elon Musk önceki yıl yine benzer bir soruya muhatap kalmış ve en geç 2020 yılında Tesla araçlarının Hindistan’da satışa sunulacağını ifade etmişti. Ancak 2020 yılının başlaması ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrasında tüm planlar değişmek durumunda kalmıştı. Pandemi döneminde düşen satışlar nedeni ile Hindistan otomobil pazarı da ağır bir darbe aldı. Ülkede bulunan otomotiv üreticileri devletten bazı yardımlar bekliyorlar.

Cevap bırakın