Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımTelevizyon keyfini artırın

  Televizyon keyfini artırın

  Beyaz camı daha eğlenceli hâle getirmek için çevre birimlerinden ve haricî cihazlardan faydalanabilirsiniz.

  Televizyon keyfini artırın
  Apple TV
  Bilgisayar, telefon, tablet gibi cihazlardaki müzik, fotoğraf ve videoları, cihazın sesini ve hatta tüm ekranı Apple TV üzerinden televizyonunuza aktarmak mümkün. Apple’ın cihazlarıyla herhangi bir yazılım gerektirmeden bağlantı kurabilen Apple TV, özel uygulamalarla (genelde ücretli oluyorlar) iOS ve Mac OS X dışındaki işletim sistemini kullanan cihazların içeriklerini de taşıyabiliyor.

  Apple TV

  İnternete ve ev ağınıza Wi-Fi ile kablosuz ya da Ethernet ile kablolu bağlanabilen ürün, sesi optik ya da HDMI üzerinden, görüntüyü ise HDMI üzerinden taşıyor. iTunes desteği sayesinde bulut üzerindeki film, müzik ve fotoğraflarınıza ulaşabilen, ağdaki bilgisayarları ve paylaşılmış klasörleri görebilen cihaz içinde YouTube, Netflix, Flickr gibi başka bir sisteme mecbur bırakmadan çalıştırılabilen uygulamalar oluşu da onu eğlence merkezine dönüştürmekte etkili bir rol oynuyor.

  Apple TV hakkında daha fazla bilgi ve satın alma için buraya tıklayın.

  Seagate STCG3000200
  Televizyonlar son birkaç nesildir, kendi içlerinde medya oynatıcı özelliğine sahip. Bundan daha da uzun süredir Wi-Fi ya da Ethernet bağlantılarıyla internete ve ağa girebiliyorlar. Bu iki bağlantıya sahip olmayan modellerin bir kısmında da USB üzerinden kablosuz ağ adaptörü desteği yer alıyor. Böyle bir modele sahipseniz, dosyalarınızı ağ destekli depolama (NAS) cihazı ile ortak ulaşıma açık şekilde saklayabilirsiniz.

  Seagate Central

  3 TB kapasiteli bu cihaz, kullanıcı adı parola güvenliği sağlıyor ve web paneli üzerinden kolayca yönetilebiliyor. Modem üzerinden yapılacak ayarlar ile bir bulut depolama sistemine de dönüştürülebilen ürün, mobil uygulamalarıyla dosyalara kolay erişim sağlıyor. Filmleri dizileri depolayıp, TV’den ve tüm cihazlardan erişmek için birebir.

  Seagate STCG3000200 hakkında daha fazla bilgi ve satın alma için buraya tıklayın.

  Philips SHC8535/10
  Televizyon keyfi illâ sesli olmak zorunda değil; hele hele küçük yaştaki çocuğu uyandırmamak, komşuyu rahatsız etmemek, evdekilerin kafasını şişirmemek isteyenler, bir kulaklık kullanabilirler. Philips’in bu kulaklığı, özel alıcısıyla 100 metre mesafeye kadar kablosuz kullanılabiliyor. Böylece müzik dinlerken ya da oyuna ara verip içeceğinizi tazelemeye giderken ambiyanstan uzaklaşmanız dahi gerekmiyor.

  Philips kablosuz Hi-Fi kulaklık

  Rahat iç yastıklarla da uzun süre konforlu kullanım sunan kulaklık, 40 mm’lik sürücüsüyle Hi-Fi keyfi yaşatıyor. Philips, pil bitmesi derdini de, ürüne kablosuz beşik ile şarj özelliği ekleyerek aşmış.

  Philips SHC8535/10 hakkında daha fazla bilgi almak ve satın alma için buraya tıklayın.

  Goldmaster KW-883
  Yeni nesil TV’ler web tarayıcı ile internete girebiliyor, özel uygulamaları ile birçok hizmeti oturma odanıza getiriyor. Fakat birçok uzaktan kumanda ile yazı yazmak zor. TV’lerin kablosuz klavye desteğine sahip olduğunu bilenler ise maalesef azınlıkta kalıyor. Goldmaster KW-883, bu şık kablosuz klavye ile oturma odasına yakışır bir çözüm sunuyor.

  Goldmaster klavye

  Alışıldık klavyenin yan yüzeyi dokunmatik, burada da nümerik tuşlar yer alıyor. Ürünü Android ile kullanabilmek de mümkün. Böylece bir Android TV cihazınız varsa, onunla da uyumlu olacaktır.

  Goldmaster KW-883 hakkında daha fazla bilgi almak ve satın alma için buraya tıklayın.

  LG NB5540
  Oturma odanız büyükse, 50 inç üzeri büyüklükte bir TV ekranını verimli olarak kullanabilirsiniz. Peki televizyonun sesi odayı doldurmak için yeterli olacak mı? Bazen olmuyor. Böyle durumlar ya da gerçek bir sinema deneyimine yaklaşmak için haricî bir ses sistemi kullanmak iyi bir seçenek.

  LG NB5540

  LG’nin kablosuz 3D ev sinema sistemi, bir soundbar ve kablosuz subwoofer’dan oluşuyor. Soundbar’daki dört hoparlör ve 3D Surround desteği ile 4.1 çevresel ses sağlayan sistem, Bluetooth özelliği ile mobil cihazlardaki müziklerinizi de çalabiliyor. HDMI giriş ve çıkışı ise diğer cihazları da TV’ye aktararak fazla HDMI yuvası kaplamaması için düşünülmüş. Kutusundan çıkan duvar askı aparatı ise eğlence paketini tamamlıyor.

  LG NB5540 hakkında daha fazla bilgi almak ve satın alma için buraya tıklayın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN