Telegram’a uzun zamandır beklenen yeni özellikler geldi

0

Telegram özellikle WhatsApp’ın veri politikası sebebiyle önemli kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Milyonlarca yeni kullanıcının akın ettiği uygulama elbette yerinde saymıyor. Yeni özellikler kazanan Telegram, oldukça kararlı bir şekilde ilerliyor. Telegram yeni özellikler ile WhatsApp’ta bir süredir kullanılan işlevlere de ulaşıyor.

Telegram yeni özellikler arasında en dikkat çekeni ‘mesajları tarihlerine göre silmek’

Telegram grup mesajlarına odaklanan bir uygulama. Bu noktada grup içeriğini daha özel hale getirmek için kullanıcılara yepyeni özellikler sunuyor.

Bir blog gönderisi ile yeni gelen özellikleri duyuran Telegram, özel içerik seçeneğini sunarken aynı zamanda grup ya da kanal sahiplerinin grup/kanal içeriğini gizli tutmak için yönlendirmeyi ve ekran görüntülerini ve medya içeriklerini kaydetmeyi kısıtlıyor.

telegram

Grup konuşmalarında şu anda bulunmayan ancak kişisel mesajlarda kullanılabilen mesajları tarihine göre silme özelliği, belirli gün veya tarih aralığı için sohbet geçmişini silmeye olanak sağlıyor.

Bu yararlı özelliklere ek olarak Telegram, çoklu cihaz desteği kapsamında artık bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarı QR kod aracılığıyla hesabınıza hızlı bir şekilde bağlamanızı sağlamak için cihazlar menüsüne buton ekledi. Öte yandan yine gizlilik odaklı olarak belirli bir süre geçtiğinde örneğin 1 hafta etkin olmayan cihazlarda oturumunuzu otomatik olarak kapatan bir ayarı da bünyesine kattı.

Telefondaki fotoğrafları gizlemek mümkün! İşte 3 farklı yol

Cevap bırakın