Telefonunuzda olması gereken en iyi mobil uygulamalar

0

Akıllı telefonlarımız hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Birçok işimizi telefonumuzla halledebiliyoruz. Her gün geliştirilen binlerce mobil uygulama sayesinde telefonlarımıza yeni yetenekler kazandırabiliyoruz. Yapabileceklerimiz hayallerimizle sınırlı! Bu hafta sizler için Apple App Store ve Google Play Store’da yer alan en yeni ve en iyi mobil uygulamaları araştırdım.

Mobil fotoğrafçılık- Cep telefonu ile fotoğraf çekme ve işleme teknikleri
Mobil fotoğrafçılık- Cep telefonu ile fotoğraf çekme ve işleme teknikleri

Yüksek kalitede fotoğraflar oluşturun 

Günümüzde cep telefonları artık mobil fotoğrafçılık için de kullanılıyor. Telefonda çektiğimiz fotoğrafların kalitesi profesyonel fotoğraf makineleri ile yarışır hale geldi. Yüksek kalitede bir fotoğraf çekmek için gereken tüm özellikler akıllı telefonlarımızda mevcut. Ancak iyi bir fotoğraf çekmek için sadece iyi bir cihaz yeterli değil. Temel fotoğrafçılık bilgisi ve fotoğraf düzenleme uygulamaları ile daha iyi fotoğraflar elde etmek mümkün. Adobe Lightroom ve Snapseed benim favori fotoğraf düzenleme uygulamalarım. Diğer taraftan daha güzel bir görünüm için güzellik filtreleri ve makyaj görünümü ile YouCam Makeup da bir kadının telefonunda olmazsa olmaz uygulamalardan bir tanesi. Son zamanlarda biraz kilo almışsanız, boyunuz kısa görünüyorsa ve daha iyi bir dış görünüş elde etmek istiyorsanız Perfect Me kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi mobil video düzenleme uygulamaları
Akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi mobil video düzenleme uygulamaları

Videoları kolayca düzenleyin 

Sosyal medyada videolar ve reelslar oldukça seviliyor. Kısa ve dinamik videolar hazırlamak için profesyonel video montaj programlarını öğrenmenize gerek yok. Mobil uygulamalar sayesinde milyonlarca izlemeye ulaşabilecek reelslar ve YouTube videolar oluşturabilirsiniz. Benim favori video edit uygulamalarım VideoShow, Motionleap ve CapCut. Sosyal medyada özellikle Instagram’da popüler videolar gibi edit yapabileceğiniz tutoriallar mevcut. Dilerseniz beğendiğiniz videoların efektlerini kullanarak, siz de popüler videolar oluşturabilirsiniz. Özellikle CapCut bunun için biçilmiş kaftan. 

İçerik üretiminin az, tüketimin ise oldukça vahşi olduğu internet ortamında video içeriklerinizi korumak oldukça önemli bir konu. VideoShow işte benim sosyal medya kullanırken en fazla kullandığım mobil uygulamalar arasında. Özellikle paylaştığım videoların üzerine filigran koymak için kullandığım bir uygulama. Bu sayede sosyal ağlarda paylaşmış olduğum videoların üzerinde kendi logom yer alıyor. 

Sosyal medya için post hazırlama uygulamaları
Sosyal medya için post hazırlama uygulamaları

Sosyal medya için harika içerikler oluşturun 

İster Instagram için post hazırlayın, isterseniz YouTube için kısa video ve ilgi çekici video kapakları! Neredeyse tüm tasarım ihtiyaçlarınız için Canva imdadınıza koşuyor!  Uygulamanın kolay sürükle ve bırak özelliğini kullanarak, yüzlerce tasarımı kendiniz için özelleştirebilirsiniz. Ayrıca tasarımların için ihtiyaç duyabileceğiniz fotoğraf, video, animasyon, ikon, yazı tipleri, illüstrasyonlar ve vektörlere erişebileceğiniz zengin bir kütüphanesi mevcut. Canva Pro versiyonunu kullanarak, uygulamanın bütün özelliklerini kullanabilirsiniz. 

Tasarımınızı özelleştirmeden önce görsellerinizi yükleyin veya stok fotoğraf ve ilüstrasyonlar arasından seçim yapın. İşiniz bittiğinde, çalışmanızı yüksek kaliteli bir görüntü olarak film rulonuza veya fotoğraf klasörünüze kaydedebilir veya favori sosyal uygulamanızı kullanarak doğrudan paylaşabilirsiniz. 

Yeni bir dil öğrenmek için kullanabileceğiniz uygulamalar
Yeni bir dil öğrenmek için kullanabileceğiniz uygulamalar

Kendinizi geliştirin, yeni bir dil öğrenin

Başka bir dil öğrenmek istiyorsanız, Duolingo dil öğrenimini küçük boyutlu dersler ve kullanıcı dostu bir arayüz ile oyunlaştırıyor. Basit kelimelerle ise başlayabileceğiniz Duolingo, yeni bir dil öğrenmeye veya zaten bildiğiniz bir dilde pratik yapmaya yarıyor.  Uygulamayı ne kadar çok kullanırsanız, o kadar çok  pratik yaparak o kadar çok şey öğrenirsiniz. Bu ücretsiz uygulama şu anda Danca, Felemenkçe, Fransızca, Almanca, İrlandaca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve İsveççe’yi destekliyor. 

Online meditasyon uygulamaları
Online meditasyon uygulamaları

Ruhunuzu dinlendirme zamanı

Sakinleşmek için meditasyon yapmayı hiç düşündünüz mü? Ekonomik krizler, savaş haberleri ve dünyada her gün artan şiddetin dozu ruhunuzu yormuş olabilir. Böyle bir durumda sakinleşmek ve ruhu dinlendirmek, yola devam etmek için ihtiyacınız olan gerekli enerjiyi toplamanıza yardımcı olabilir. Calm, yeni başlayanlar için yönelik ücretsiz bir uygulama.  3 ile 25 dakika arasında değişen kısa, rehberli meditasyon seansları sunuyor. Seanslar, kaygı azaltma, stres yönetimi, daha iyi uyku, kötü alışkanlıklardan kurtulma, minnettarlık geliştirme ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli konulara odaklanmış.

Bireysel seanslara ek olarak, uzun vadeli bir meditasyon programı ile ilgileniyorsanız, uygulamada yüzlerce seçenek mevcut. Ayrıca 30’dan fazla yatıştırıcı doğa sesi ile rehbersiz meditasyon seansları seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. 

 

Cevap bırakın