Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiTelefon üreticisinden hava temizleme aygıtı

  Telefon üreticisinden hava temizleme aygıtı

   

  xiaomi-hava-temizleyici

  Çin’de büyük şehirlerde hava kirliliğinin ulaştığı boyut ürkütücü. Sorunun kaynağının önüne geçmek, 1,4 milyara koşan nüfus düşünüldüğünde oldukça zor görünüyor. Yollarda otobüsler, motosikletler ve elbette sürekli hayata dair diğer havayı kirletici etmenler söz konusu. Ülkedeki önde gelen teknoloji markalarından biri Xiaomi, tam da bu noktada ilgi çekici bir adım attı…

  Akıllı telefonları ile Çin’de en çok satan markalar arasında yer alan Xiaomi, hava temizleyicisini satışa sundu. Tam adı Xiaomi Mi Air Purifier 2 olan bu cihaz, evlerde havanın bir nebze de olsa temiz olmasına yardımcı oluyor. Cihaz, geçen yıl tanıtılan Xiaomi Mi Air Purifier’den biraz daha zarif ve kompakt.

  Xiaomi’ye göre yeni model, öncekinden 20 cm daha kısa ve taban alanı da A4 kağıdı büyüklüğünde. Yani evde çok fazla yer tutmayacak bir şekilde tasarlandığını belirtmek mümkün. Çift fanlı tasarımı ile 23 m2’lik bir odayı 10 dakikada temizleyebileceği kaydediliyor.

  Ekran_Resmi_2015-11-25_02_57_21

  Çin’de hava kirliliği.

  Bu noktada detaylara inildiğinde düşük ve yüksek modlarda çalıştırıldığında 330 m³ ve yüksek modda 388 m³ havayı temizleyebildiği belirtiliyor. Açıkçası Çin gibi şehirlerde hava kirliliğinin yüksek olduğu bir ülke için verimli görünüyor.

  Xiaomi Mi Air Purifier 2 fiyatı ise Çin’de yaşayan insanlar için yüzlerde gülümseme faktörü oluşturabilir cinste; 109 dolardan başlayan fiyatlarla geliyor. 26 dolar daha fazla harcandığı taktirde geliştirilmiş filtreli versiyonu satın alınabiliyor.

  Buraya tıklayın, Media Markt’taki hava temizleyicilere yakından bakın.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN