Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilBunlara dikkat edin: Telefon şarj ederken pilini öldürmeyin!

  Bunlara dikkat edin: Telefon şarj ederken pilini öldürmeyin!

  Akıllı telefonlar günlük hayatın en büyük vazgeçilmezlerinden birisi konumunda. Bu küçük akıllı kutular sayesinde her iş tek bir tıkla kolayca halledilebiliyor. Ancak bazen yaptığımız kritik hatalar bu cihazların ömrümü kısaltabiliyor. Bunlara şarj ederken yapılan yanlışları örnek gösterebiliriz. Peki akıllı telefon nasıl şarj edilmeli? Telefonu şarj edeceğiz diye pilini öldürmeyin. Telefon şarj ederken dikkat edilmesi gereken detaylar!

  Telefon şarj ederken dikkat edilmesi gereken detaylar

  Akıllı telefonlar bir süre sonra yıpranmaya başlıyorlar. Genellikle ilk sorun pil tarafında patlak verir ve çeşitli şarj sorunları ortaya çıkmaya başlar. Ancak şarj ederken çeşitli yanlışların yapılması bu süreci daha da hızlandırır ve cihazın kullanım ömrümü büyük ölçüde azaltır.

  Telefon şarj ederken dikkat edilmesi gereken detaylar ise şöyle;

  Kalitesiz şarj aletlerinden uzak durun

  telefon şarj etme yöntemleri
  Telefon şarj etme yöntemleri

  Son dönemde birçok akıllı telefon üreticisi çevrecilik adı altında kutulardan şarj aletlerini çıkarmaya başladı. Özellikle amiral gemisi modellerde daha fazla karşımıza çıkan bu durum, bazı kullanıcıların kalitesiz veya yan sanayi şarj aletlerine yönelmesine yol açtı. Orijinal şarj aletlerinin fiyat etiketinin yüksek olması nedeni ile sıklıkla tercih edilen bu tür kalitesiz -merdiven altı- ürünler telefonunuzun pilinin ömrünün normalden daha hızlı yıpranmasına neden olur. Bu yüzden uzun vadede düşünerek her zaman orijinal şarj aletlerini ve kablolarını kullanmanızda fayda var.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN