Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelSakın yapmayın! Telefonu garantiden çıkaran 9 hata

  Sakın yapmayın! Telefonu garantiden çıkaran 9 hata

  Türkiye’de bir akıllı telefon veya teknolojik ürün aldıysanız iki yıl ve üstü bir süreyi kapsayan garanti seçeneği almış olmanız muhtemel. Bu garanti de satın alma tarihinden itibaren geçerli olan süre içinde ürünün fabrikasyon kusuru veya hasarı olması halinde tamirini ve değiştirme sözünü veren yazılı bir beyandır. Ancak cihazda meydana gelen tüm sorunlar bu kapsamda değerlendirilmiyor. İşte Garanti kapsamına girmeyen 9 hasar…

  Garanti kapsamına girmeyen 9 hasar

  Su veya diğer sıvılardan kaynaklanan hasar

  Su ve diğer sıvılar elektronik cihazlarla hiçbir zaman iyi anlaşamadı. Her ne kadar günümüzde birçok marka akıllı telefonlarında su ve toza karşı dayanıklılık sunsa da olası bir temas nedeniyle bozulması halinde garanti kapsamına girmeyecektir.

  Fiziksel hasar

  Akıllı telefonları satın alırken birçok kasko ve sigorta teklifinde ek olarak fiziksel hasara karşı koruma tekliflerinin pazarlandığını görüyoruz. Bunun nedeni ise bırakın ekran kırığı veya kasa çatlamasını, cihazınızda oluşacak tek bir çizik dahi garantiye girmeyecektir. Hatta ekranı kırık olan telefonunuzun kamerası bozulduğunda ücret karşılığı ekranı yaptırmayı kabul etmezseniz kamerayı da garantiden değiştiremiyorsunuz.

  Yazılım

  Cihazlarımızı özelleştirmek için birçok yazılım kullanıyoruz. Bunlar genelde marketlerden indirdiğimiz basit tema uygulamaları oluyor. Ancak işletim sistemine yapılan müdahaleler, cihazınızı garanti kapsamı dışında bırakacaktır. Buna jailbreak yapılan iPhone’lar örnek gösterilebilir. Dolayısıyla cihazı servise vermeden önce eski haline getirmelisiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN