Teknolojisi ile baş döndüren Mercedes-Benz CLA ve Vision URBANETIC ile tanışın #CES2019

0

MBUX İç Mekan Asistanı, artırılmış gerçekliğe sahip navigasyon sistemi, dolaylı komutları anlayan ses komut sistemi ve daha fazlasıyla yeni Mercedes-Benz CLA, CES 2019 kapsamında tanıtıldı.

Mercedes-Benz, CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) 2019’da tasarım ikonu olarak konumlandırdığı Yeni CLA’yı tanıttı. Dört kapılı kompakt coupé ile tamamen yeni bir segment yaratan ve markanın gençleşme stratejisinde önemli bir rol üstlenen ilk nesil CLA’dan dünya çapında 750.000 adet satılarak çok büyük bir başarıya imza atıldı. Yeni CLA, ilk neslin temel tasarım karakteristiğini koruyarak bünyesinde barındırdığı MBUX İç Mekan Asistanı, artırılmış gerçekliğe sahip navigasyon sistemi, dolaylı komutları anlayan ses komut sistemi ve bireysel sağlık önerilerinde bulunan ENERGIZING COACH gibi yenilikçi teknolojilerle yerini aldığı neslin başarısını daha da ileriye taşıma iddiasında.

Mercedes-Benz CLA’nın dünya lansmanının yanında, ayrıca elektrikli Mercedes-Benz EQC ve Vision URBANETIC (üstte) mobilite konseptinin de ABD tanıtımı yapıldı. Mercedes-Benz Kamyon Ürün Grubu ise, geleceğe yönelik otonom sürüş stratejisi ile ilgili önemli yenilikleri paylaştı.

İnovasyon…

Önümüzdeki yıllarda ileri otonom teknolojisine sahip kamyonlar geliştirmek için dünya çapında 500 milyon Euro yatırım yapacağı duyurulurken 200’den fazla yeni iş yaratacağını da belirtti. Marka, CES 2019’da ise otonom kamyon hedeflerini bir sonraki seviyeye taşıyan Yeni Freightliner Cascadia modelinin dünya tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni Freightliner Cascadia otonom sürüş özellikleri sunmakla birlikte Kuzey Amerika yollarındaki ilk yarı otonom seri üretim kamyonu olma özelliğine sahip.

Cevap bırakın