Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Haberlerİnovasyon2024 Yılında Hangi Teknolojik Ürünler Hayatımıza Girecek?

  2024 Yılında Hangi Teknolojik Ürünler Hayatımıza Girecek?

  2024’ün ilk ayı bitmek üzere. Teknoloji açısından fırtına öncesi sessizlik devam ediyor. Fakat yakın zamanda duyurulacak ve piyasaya sürülecek teknolojik ürünler heyecan uyandırıyor. Birbirinden farklı ürünler ışığında görünen o ki bu yıl bir hayli yeniliğe tanıklık edeceğiz. Haydi başlayalım!

  teknolojik ürünler
  Teknolojik ürünler dediğimizde aklımızda robotların gelmesi çok normal. Çünkü Samsung gibi birçok firma bu alana ciddi yatırım yapıyor

  Değişimin Öncüsü Samsung Ballie

  Samsung bu küçük ve sevimli robotuyla her eve girmek istiyor. Evinizde akıllı bir üs olarak görev yapacak robot, uyumlu cihazlarla iletişim halinde olacak. Dahili projektörüyle fotoğraf, video ve çeşitli bilgileri yansıtabilecek bu ürün bağımlılık yaratabilir. Bugün ne spor yapsam, ne yemek yesem dediğinizde Ballie, sizin ve evin bilgileri doğrultusunda imdada yetişecek. Uzaktan toplantılarda kamera ve çevirmenlik hizmeti de verecek robot büyük sükse yaratacak. Şahsen dünyada artan yaş oranıyla birlikte Ballie’nin zaman içinde gelişmiş bir bakıcıya dönüşme ihtimali var. Bana göre Ballie bu vizyonun ilk adımı.

  PHOLED Televizyonlar

  Her ne kadar transparan ekranlar büyük sükse yaratsa da asıl yenilik PHOLED panellerde. Çünkü OLED ve QD-OLED gibi yenilikçi teknolojilerin yanında bu sene PHOLED panel kullanan televizyonları piyasada göreceğiz. Hem de LG ve Samsung gibi devler bu yatırımı yapmış durumda. PHOLED’i OLED’den ayıran PH harfi fosfor anlamına geliyor. Fosforlu organik maddeden oluşan panellerin parlaklık seviyesi artacak. Ayrıca yeni teknolojinin elektrik tüketimi açısından en az üç kat daha verimli olduğunu biliyoruz.

  Surface Pro 10

  Microsoft’un tablet ve dizüstü arasındaki sınırları kaldıran bu özel ürününün 10. Nesli ile tanışacağız. Yalnız bu sefer söylentilere göre ürün, Windows 12 yüklü olacak gelecek. Microsoft, yapay zekayı bol bol kullandığı bu ürün ile gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

  Samsung Galaxy Z Flex

  Telefonların ikiye katlanmasına henüz alışmamışken Samsung çıtayı yukarı çekiyor. Artık üstten ve alttan yani toplam 3 kez katlanacak telefonu merak ediyoruz. Bakalım Samsung, ne kadar başarılı olacak.

  Sennheiser Momentum 4 True

  Kablosuz kulaklık piyasasında Sennheiser yeniden heyecan yaratan bir model ile karşımıza çıkıyor. Çünkü Snapdragon’un özel ses işlemcisini kullanan ürün kayıpsız ve CD kalitesinde ses aktaracak kadar iddialı. Açıkçası bu ürün karşısında Apple dahil Premium rakiplerin işi zor.

  Nintendo Switch 2

  Nintendo cephesinde satışlar harika gidiyor. Ancak Switch’in çıkışından bugüne 7 yıl geçtiğine inanmak zor. Bu nedenle söylentiler artık yeni bir Switch konsolunun yıl sonunda geleceği yönünde. Analizlere göre büyük bir devrim yerine daha güçlü bir donanım ile Nintendo kitlesini mutlu edecek.

  Apple Vision Lite

  Apple, sanal ve artırılmış gerçeklik piyasasına Pro modeliyle sıkı bir giriş yapıyor. Ancak bildiğimiz gibi ürünün fiyatı çok yüksek. Bu nedenle yıl sonuna doğru “Lite” isimli bir model bekliyoruz. Meta Quest 3 özelliklerinde ve fiyat bandında olması beklenen ürün büyük satış rakamı yakalayabilir. Doğru uygulamalar geldiği takdirde bu alanda patlama yaşanabilir.

  teknolojik ürünler
  Akıllı aynı sizce de biraz geç kalmış bir ürün değil mi?

  Baracoda BMind

  Bu seferki ürünümüz sağlık alanında önemli işlere imza atacak bir akıllı ayna. “Ayna ayna söyle bana…” masalı adeta bu ürünle gerçek oluyor. Çünkü yapay zeka ve gelişmiş dil modeline sahip aynamız sizinle iletişim halinde. Yüzünüzü, ifadelerinizi ve sağlık verilerinizi yorumlayıp size tavsiyelerde bulunan ayna gelecekten geliyor gibi. Cildinizi analiz eden ayna size ipuçları da veren bir kişisel güzellik uzmanı gibi görev yapacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN