Teknolojik Karne Hediyeleri

0

Okullar kapandı şimdi tatil zamanı! Sürekli değişim gösteren eğitim sistemimizde sabit kalan belki de en güzel nokta tatildir. Yaz mevsimini ve dolayısıyla tatili güzel geçirip bir sonraki yıla bomba gibi girmek için kullanabileceğiniz karne hediyelerini inceleyelim.

 

camlink_aksesuar

Camlink Cl Ac20

Yazın kendini maceraya atacak her öğrenci için uygun fiyatlı ve yetenekli bir aksiyon kamera Camlink Cl Ac20’yı öneriyoruz. FullHD 30 FPS çekim modu, microSD depolama yuvası, mini HDMI çıkışı ve Wi-fi bağlantı özellikleri ürünün ilk bakışta göze çarpan özellikleri. 50 metre derinliğe kadar su altı çekimleri yapabilmesi onu daha da önemli bir hale getiriyor. Ürünün kutu içeriği de son derece etkileyici. Kask montaj ve gidon montaj kiti, kafa bandı, vantuzlu araç kiti, araç şarj adaptörü kutuya dahil. 120 derece geniş açı lense sahip ürün fiyat ve performans oranında rakipsiz denebilecek kadar kaliteli. Buraya tıklayarak ürünü daha yakından görebilirsiniz.

485051-gear-vr

Samsung Gear VR Oculus ve Cardboard
Bu yılın en çok gündeme gelen konusu sanal gerçeklik. Birçok marka sanal gerçeklik deneyimini bizlerle buluşturmak için kolları sıvamış durumda. Samsung’un geliştirdiği ürün rakiplerine göre kablosuz olduğu için avantajlı. Belirtmeden geçmek istemem, bana göre sanal gerçeklik ürünlerinin en büyük sıkıntısı kablolu yapının getirdiği hareket kısıtlılığı. Bunu ortadan kaldıran Samsung Gear VR’ın eksi yönü ise sadece uyumlu Samsung telefonlarla çalışması. Alternatif olarak Google Cardboard ürünlerine de bakabilirsiniz. Ülkemizde 10-30 lira arasında bulabileceğiniz Cardboard ekranı ikiye bölerek mercekten izlemenizi sağlayan Google’ın geliştirdiği basit ama etkili bir düzenek. Sanal gerçeklik konusunda merak ve tereddüdü aynı anda yaşıyorsanız Cardboard ile şüphelerinizi çok ekonomik bir yolla giderebilirsiniz. Bu yola kendinizi adayacaksanız da Samsung Gear VR doğru bir ürün olacaktır. Daha ileri ve pahalı uygulamalar için bir sonraki karneyi veya mezuniyeti bekleyebilirsiniz. Ürünü daha detaylı incelemek isterseniz sizi buraya davet edelim.

AuraH2O_right_reading

 

 

Elektronik kitap okuyucu
Dünyada fenomen haline gelen elektronik kitap okuyucular gerçek kitap okuyucusunun daha çok sayıda olduğu ülkelerde popülerken bizde tam olarak arzulanan konuma gelmedi. E-mürekkep denen özel bir ekran kullanan bu tarz ürünler alışıldığı zaman kitap aratmıyor. Amazon’un 99 dolara sattığı Paperwhite modelini ülkemize göndertmeniz mümkün. Bir diğer alternatif de Kobo kitap okuyucusu. Ülkemizde resmi olarak satışı başlayan Kobo, başlangıç için hiç de azımsanmayacak bir kütüphane ile hizmet veriyor. Piyasada bulunan ikinci el okuyucularla birlikte 200-500 lira civarında e-kitap okuyucu satın almanız mümkün. Kitap okumayı seviyorsanız bu tarz bir ürünle daha çok kitap okuyacağınızı garanti edebiliriz. Sadece ön yargılı olmayın. Tatilde yanınıza birkaç kilo kitap almak yerine böyle bir ürünle yolculuk ettiğinizi hayal edin.

PS4_Vita

PlayStation 4 ve Vita
PC mi konsol mu tartışmalarına hiç girmeden zahmetsiz oyun deneyimi için PlayStation 4’ü tavsiye edebilirim. İkinci kol ve Uncharted 4 gibi bir oyunla paket halinde bulunabilen kampanyaları yakalarsanız sizden iyisi yok. Çevrimiçi oyun deneyimi içinse Rainbow 6 Siege’i ve fiyatı oldukça düşen Destiny’i öneriyorum. Vita konusuna gelince Vita’nın biraz hakkının yendiğini söylemek mümkün. Sony de yeterince bu ürünün arkasında durmadı. Ancak uygun fiyata alabileceğiniz Vita, özellikle PlayStation 4 ile ortak kullanabileceğiniz Plus üyelik sayesinde her ay güzel iki oyun hediye veriyor. Her ne kadar cep telefonları mobil oyun piyasasını ele geçiriyor gibi gözükse de Vita veya Nintendo 3DS gibi ürünlerin yeri başka. Vita alırsanız önereceğim oyun LittleBigPlanet ve Child of Light. Oyun konsolları için burayı ziyaret edebilirsiniz.

parrot-minidrone-airborne-night-blaze-desc2

 

Parrot Airborne Night Blaze Drone Multikopter
İstikbal ve eğlence göklerdedir! Yaz demek bir anlamda uzaktan kumandalı ürünlerin sezonu demektir. Ancak yeni nesil uzaktan kumandalı eğlence anlayışı drone’lardan oluşuyor. Mediamarkt’ın buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz kategorisinde eğlence ve profesyonel amaçlı drone’ları bulmanız lazım. Benim önerim ise Parrot’un Airbrone Night Blaze modeli. Kolay kullanımı ve sağlam yapısıyla dikkat çeken ürün ideal bir ilk drone. Ürünün LED’leri sayesinde karanlıkta da çekim yapmanız mümkün. Ancak görüntü kalitesi açısından çok tatmin edici olmadığı için ürünü sadece uçarken aldığınız keyifle değerlendirin.

Cevap bırakın