Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTeknolojik giysiler New York Moda Haftası’ndaydı

  Teknolojik giysiler New York Moda Haftası’ndaydı

  1442909290_nyfw15_dress4

  Intel’in giyilebilir teknolojilere yönelik ürünleri ve gerçekleştirdiği etkinlikler New York Moda Haftası’nda sahne aldı. Intel teknolojileriyle geliştirilen ve adrenaline göre şekil değiştiren giysilerden drone’lar eşliğinde gerçekleştirilen defilelere kadar teknoloji moda işbirliğinin inovatif örnekleri sergilendi.

  Teknoloji, günlük hayatımızla, kıyafetlerimiz, aksesuarlarımız ve hatta alışveriş deneyimimiz ile iç içe geçerken, bu yıl New York Moda Haftası’nda (2015) moda ve teknolojinin yeni birlikteliklerine tanık olundu. Intel, WMG-IMG gibi sektör liderlerinin yanı sıra koleksiyonların arkasındaki tasarımcılar ile bir araya gelerek akıllı özelliklerin modaya entegre edilmesini sağlayan teknolojilerini sergiledi. Akıllı kumaşlardan, alışveriş deneyimine yeni dokunuşlar sağlayan dijital aynalar ve drone’lara kadar çeşitli inovatif örnekler, dünyasın en önemli moda etkinliklerinden birine daha renk kattı.

  1442909285_nyfw15_dress2

  Adrenaline göre şekil değiştiren giysi

  Intel ve Chromat gerçekleştirdikleri özel bir etkinlikte, kişinin vücut ısısına, adrenalin veya stres düzeylerine göre şekil değiştirerek yanıt verebilen iki giysi sergiledi. Giyen kişinin adrenalini aniden yükselirse-hızlı nefes alıp verir ve terlerse- sensörler giysinin hareketini ve şekil değiştirmesini sağlıyor.

  Elbisenin ve spor giysilerinin hareketlerini sağlayan zekanın kaynağı ise küçük ama maharetli bir donanım ürünü olan Intel CurieTM Modülü. Tasarımcılar ve amatör geliştiriciler, bu donanımı yüzük, el çantası, giysi ve fitness izleyici gibi çok çeşitli giyilebilir ürünlerde kullanabiliyor.

  inVNT-Intel-Future of Fashion

  British Fashion Council teknoloji partneri Intel oldu

  Intel moda dünyasına teknoloji dokunuşuyla güç katma stratejisi doğrultusunda, moda dünyasının kalbinin attığı bir diğer önemli etkinlik olan Londra Moda Haftası günlerinde British Fashion Council’ın teknoloji partneri oldu…

  1442909291_nyfw15_dress1

  Gerçekleşen işbirliğiyle Intel, giysi aksesuar ve perakende hizmetlerinde yaratıcı teknolojiler konusunda ünlü İngiliz tasarımcılarıyla da ortak projeler geliştirilerek aktif rol alacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN