Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelTeknolojik bebeklerin teknolojik anneleri!

  Teknolojik bebeklerin teknolojik anneleri!

  Bir bebek düşünün. Daha annesinin karnından çıkıp dünyaya geldiği an babasının tabletini alıyor ve Google’da arama yaparak kendi göbek bağını nasıl keseceğini öğreniyor. Daha sonra hemşirenin gömleğinden cep telefonunu alıyor ve selfie çekiyor. En son da annesinin doğum sebebiyle kenarda bıraktığı cep telefonunu alıyor ve hastaneden ayrılmak için harita uygulamasını kullanıyor. MTS India adlı bir şirket kısa bir süre önce yeni nesil çocuklardan yola çıkarak bu konuyu anlatan bir video yayınlamıştı ve oldukça izlenmişti. Çocuklar teknoloji dünyasına doğuyor ancak teknoloji dünyasına doğan çocukların anneleri de kendilerini bugünün şartlarına hazırlamalılar. Eğer siz de bebek sahibi bir anneyseniz ya da anne olmaya hazırlanıyorsanız, bebeğiniz için kullanabileceğiniz bazı teknolojik cihazlara bir göz atın…

  İlk çekirdek selfieniz…
  Artık bir bebeğiniz var ve siz eşinizle birlikte çekirdek bir ailenin ilk adımlarını attınız. Hastane koridorlarında o heyecanı yaşadınız, heyecanınızı sizi ziyarete gelen yakınlarınızla paylaştınız. Yoğun ziyaretlerle geçen birkaç günün ardından artık evinize geçme vakti geldi. Sonunda çekirdek ailenizle başbaşasınız. Duyduğunuz o müthiş heyecanın her anını bir anıya çevirmek isteyebilirsiniz. Bunun için akıllı telefonunuz bebeğinizi büyütürken size çok yardımcı olacak. İlk gülüşünü, ilk göz göze gelişinizi anında fotoğraflamak ve ömür boyu saklayacağınız bir dijital arşiv oluşturmak için kamera özellikleri kuvvetli bir cep telefonu satın alın. Ve ilk çekirdek selfienizi çekmeye hazırlanın. Dilerseniz piyasada satılan mini boyutlarda bir printer satın alarak, fotoğraflarınızı basabilir ve albümünüzü oluşturabilirsiniz.

  İmdat, ateşi mi var?
  Annelerin en hassas noktalarından biri de bebeklerinin sağlığı. Ağzı olup da henüz konuşamayan minikler için telaşa kapılmak tabii ki de normal bir durum. Siz de ilk defa anneliği tattığınız için ateşinin olup olmadığını nasıl anlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Hemen paniğe kapılmayın, bebekler için özel olarak tasarlanmış dijital dereceler var. Bu ürünler sayesinde rahatlıkla bebeğinizin ateşini ölçebilirsiniz. Her ihtimale karşı evinizde bunlardan mutlaka bulundurun. Eğer ateşi varsa bundan sonrası için ne yapabileceğinizi de yine teknoloji yardımıyla çözebilirsiniz. İnternete bağlantısı olan bir bilgisayar yardımıyla bebeklerde ateş çıkmasının sebeplerini internetten araştırabilirsiniz. Ancak her gördüğünüz bilgiye itibar etmeyin, mutlaka doktorunuzla iletişime geçin.

  Ya uyurken üzeri açılırsa…
  Anneler bebeklerini uyku vakti geldiğinde yalnız uyumaya alışması için odalarında yalnız bırakıyorlar. Ancak kendileri oturma odasındayken akılları da bebeklerinin odasında kalıyor. Acaba düşer mi? Kaç kere döndü? Üzeri açıldı mı? Uyandı ve ağlamaya mı başladı? Bütün bunları kenara bırakıp evinize bir bebek telsizi alabilirsiniz. Son teknolojiye sahip bebek telsizleri ses ile birlikte görüntü de verebiliyor. Yani siz oturma odanızda eşinizle birlikte film izlerken, yanınızda bulunduracağınız bebek telsizi ile bebeğinizin her hareketini takip edebilirsiniz. Kaç kere döndüğünü, ağlayıp ağlamadığını, üzerinin açılıp açılmadığını bu telsiz sayesinde gözlemlemeniz mümkün.

  Odanın nemini ayarlayabilirsiniz
  Günümüzde bebeklerin sağlıklı büyümesi için her türlü ince detay düşünülüyor. Bunlardan biri de odadaki nem oranını ayarlayan hava nemlendiriciler. Bir evde olması gereken ideal nem oranı yüzde 30 ila 50 arasındadır. Ancak bu oran yaz aylarında artış gösterebilir, kış aylarında da düşebilir. Nem oranının düşük olması bebekler için çok iyi değil. Doktorların verdiği bilgilere göre düşük nem deride kuruluğa yol açıyor, burun ve boğazı rahatsız ediyor ve gözlerde kaşınma yapıyor. Hava nemlendiriciler ise, teorik olarak burun ve sinüslerdeki kuruluğun, üst solunum yolu tıkanıklığının giderilmesine faydalı olabiliyor. Bebeğinizin bulunduğu ortamda ideal nem oranını ayarlamak için hava nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN