Teknoloji ve doğayı birleştiren Kamp Malzemeleri

0

Eskiden genellikle bahar ayları kamp sezonu olarak görülürdü. Ancak iklimlerin değişmesiyle birlikte serin ve hatta yağışlı yaz günlerini de yaşıyoruz. Dolayısıyla her an her şey olabilir. Canımız doğayla bütünleşmek isteyebilir. Bu tip durumlarda kamp eğlenceli bir alternatiftir. Biz de ister günübirlik isterseniz de daha uzun süreli kamp planınızda işinize yarayacak doğa ve teknolojiyi bir araya getiren ürünleri sizin için sıraladık.

Marmot Limelight

İyi bir kamp deneyimi için olmazsa olmaz koşul doğru çadıra sahip olmaktır. Piyasada farklı seçeneklerde çadır olmasına karşın kalitesiz bir ürün başınızı ağrıtabilir. İki veya üç kişilik modelleri bulunan Limelight çadırları Marmot markasının güvencesini taşıyor. Kurulumu kolay olan Limelight serisini hafifliği ile öne çıkıyor. Yaklaşık 2.7 kilo olan ürünü taşımak çok kolay. Limelight’ın asıl övülmesi gereken noktası ise birleşme yerlerinin sağlamlığı. Bu sayede yağmur, çamur, rüzgar ve böcek (!) geçişine izin vermeyen çadırımız konfor ve kaliteyi birleştiriyor. Ortalama 1500 liradan satılan çadırı ömürlük bir yatırım olarak düşünebilirsiniz.

The North Face – Dark Star
Çadırımız var şimdi sıra uyku tulumunda. Her türlü ekstrem sporun hakkını sonuna kadar veren markalardan The North Face’in geliştirdiği Dark Star tulumu su tutmayan malzemeden geliştirilmiş. -29 derece soğukta bile kullanılan ürün, rahatlığı ile de deliksiz uyku imkanı sağlıyor. Kolay katlanan yapısı ve 2 kilonun altında kalan ağırlığı ile kategorisine göre hafif sayılan ürünü 600 – 800 lira civarında bulabilirsiniz.

MAGLITE Outdoor 2C

Her türlü yolculukta mutlaka yanınızda olması gereken bir ürünle devam ediyoruz. Biraz klasik olacak ama iyi bir feneriniz olmadan yola çıkmayın. Maglite markasının daha çok outdoor amaçla geliştirdiği bu fener ekstra sağlam alüminyum yapısı ile dikkat çekiyor. Suya ve darbeye dayanıklı üründeki yeni nesil LED ışığın parlaklığını elle ayarlayabilir acil durumlarda feneri SOS sinyali olarak kullanabilirsiniz. Enerji koruma modunda Outdoor 2C’nin 48 saate kadar kullanım süresi olduğunu da belirtelim. 199 liraya satılan ürüne bu adresten ulaşabilirsiniz.

URBAN REVOLT Ambus Outdoor Bluetooth Hoparlör
Doğanın sesleri sizi büyülüyor olabilir ama yine de bazen müzik dinlemek isteyebilirsiniz. Çadır kurulumu, ateş yakma, temizlik gibi rutin süreçlerde fonda bir müzik yorgunluğunuzu alabilir. Bunun için de doğaya uyumlu bir hoparlör tercih etmek gerek. Urban Revolt’un hoparlörü su geçirmez IPX5 özelliğine ve elden kaymayan kauçuk tasarıma sahip. 10 metre menzilde çalışan bluetooth özelliği kablo sorununu ortadan kaldırırken ürünün küçük boyları onun araç veya bisikletin matara gözüne girmesini sağlıyor. Yaklaşık 15 saat süren şarj süresi ise bir başka artı. 249 liraya satılan ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

The Lifestraw Pipet
Basit bir terimle filtre cihazı olarak tanımlanan ürün, doğa ve ekstrem yaşamı seven herkes tarafından kabul gören bir mucize olarak gösteriliyor. Boynunuzda taşınan ve sadece 56 gram ağırlığındaki ürünün bir ucu kirli suya diğer tarafı da temiz bir fincan ya da mataraya tutuluyor. Ürün sihirli bir şekilde kirli suyu temiz suya çeviriyor. Tabii sihir yerine aslında bilim devreye giriyor. Ürün 0.2 mikron çapında (insan saçından 500 kat daha küçük) çok sayıda gözenekten oluşuyor ve sudaki bakteriler ve zararlı unsurlar %99.9 oranında süzülüyor. Tek bir pipetle 1000 – 1500 litre suyu filtreleyebilen ürünü 100-150 lira arasında internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Genel olarak kamp denilince öne çıkan ürünlerin bir kısmına baktık. Elbette ateş yakmak, yemek pişirmek, çeşitli malzemeleri kesmek için de farklı çözümler mevcut. Onları da ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlamanıza alın. Ancak ne olursa olsun tedbiri ve güveliği elden bırakmayın. Ardından kendinizi büyük bir eğlencenin parçası haline getirin.

Cevap bırakın