Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTeknoloji sayesinde bisikletler de akıllandı!

  Teknoloji sayesinde bisikletler de akıllandı!

  5277-0e4480a026289e9c6c6006a9b899abfb

  GPS cihazları ve giyilebilir teknoloji aygıtları ile tanınan Garmin, akıllı bisiklet ışıklarını ve sürüş güvenliğini yükselten yeni radar sistemini tanıttı. Yeni aksesuarlarla birlikte bisiklet deneyimi çok daha teknolojik ve en genel sonucu ile daha güvenli bir hal alıyor.

  Garmin ve aksesuar şirketi Strava’nın birlikte geliştirdiği Varia serisi teknolojik bisiklet aksesuarları, sıradan ön/arka ışıkların yerine çok daha akıllı sistemlerin ve dikiz aynasının yerini de GPS özellikli bir radar sisteminin alması temasına dayalı.

  Garmin Varia Smart Bike Light adlı ışıklar, bisikletin ön ve arkasına takılıyor. Öne takılı lamba hızınıza göre ışıklandırma seviyesini değiştiriyor. Yavaş gittiğinizde çukurlardan ya da tümseklerden kaçınmakta olduğunuzu varsayarak yakın mesafeye yoğun aydınlatma sağlanırken, hızlı gittiğinizde ise daha ilerisini görmeniz adına ileri noktaya uzanan aydınlatma gerçekleştiriliyor…

  tomtom-bandit-tag-it-as-it-happens-bike-1434032850-U1r1-column-width-inline

  Arka lambalar ise sürüş güvenliğine ayrı bir katma değer ekliyor ve frene basıldığında yanıp sönerek takip eden araç sürücülerini uyarmış oluyor. Bu özelliklerle birlikte bisiklet, adeta motorlu araçların sahip olduğu bazı aydınlatma yapılarına da sahip olmuş oluyor. Üstelik fiyatı da sadece 159.99 Paund olarak açıklandı. Satışa çıkacağı zaman dilimi ise 2015 üçüncü çeyreği.

  Bir de radar ekranı söz konusu. Varia Rearview Bike Radar adlı aygıt, ekran üzerinde 8 araca kadar gösteriyor. Konumlarını görebildiğiniz için daha güvenli ve temkinli olabiliyorsunuz. Bu bisikletler için ‘risk azaltıcı’ aygıtın fiyatı ise 239.99 Paund olarak açıklandı. Garmin Varia Smart Bike Light da olduğu gibi yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacağı belirtildi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN