Teknoloji mutfakları da dönüştürüyor

0

Akıllı çözümler hayatın her alanına dokunmaya devam ediyor. Özellikle akıllı ev aletleri popülaritesini her geçen gün artırıyor çünkü bu tür akıllı çözümler günlük işlerin yükünü hafifleterek kendinize daha fazla zaman ayırmanıza olanak sağlıyor. Mutfaklardaki işleri kolaylaştıracak akıllı mutfak çözümleri de mutfağı eğlenceli hale getirerek hayatı pratikleştiriyor. Aynı zamanda evde olmasanız da bu cihazları uzaktan yöneterek gününüzü planlama özgürlüğü sunuyor. Mutfaklardaki bu teknolojik yardımcıları gelin birlikte keşfedelim…

Gün başlamadan kahveniz hazır!

Tam otomatik kahve makineleri ile kahve keyfinizin nasıl ve ne zaman olacağını siz belirleyin. Wi-Fi teknolojili bu cihazları akıllı telefonunuz ile uzaktan yöneterek dilediğiniz kahveyi hazırlaması için ona komut gönderin. Siz hazırlanırken bu akıllı barista da sabah kahvenizi hazırlamaya başlasın!

Bulaşık yıkamanın ‘akıllı’ hali

Evden çıktıktan sonra akla gelen “Bulaşık makinesini çalıştırmış mıydım?” sorusu artık kafanızı meşgul etmesin. Uzaktan kontrol edilen akıllı bulaşık makinelerinin anlık durumunu öğrenmek için telefonunuzu kullanmanız yeterli. Eğer makinenizi çalıştırmamışsanız da tek dokunuşla yıkama işlemini başlatabilirsiniz.

Daha fazla özgürlük ve esneklik sağlayan bir fırın hayal değil

Akşam yemeğinizi hazırladınız ve fırında dinlenmeye aldınız. Saat kaçta hazır olmasını istiyorsanız telefonunuz ile akıllı fırına pişirme komutunu verin. Mutfakta olmanıza gerek kalmadan bu akıllı yardımcı sizin için yemeği tam vaktinde pişirsin. Yanlış pişirme programı seçtiyseniz de dert değil, telefonunuzdan yapacağınız birkaç dokunuşla programı sonlandırabilir ya da pişirme ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Buzdolabınız her an yanınızda

Yeni nesil akıllı buzdolaplarındaki iç kamera sistemi, eksiklerinizi henüz dışarıdayken akıllı telefonunuz aracılığıyla öğrenmenize yardımcı oluyor. Böylelikle evinize dönerken alışveriş listenizi belirleyip eksiksiz bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Bu akıllı ürünler ayrıca buzdolabınızdaki ürünleri tanıyarak gıdalarınız için en taze saklama önerileri de veriyor. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlanarak gıda bozulmalarının da önüne geçiliyor.

Cevap bırakın