Teknoloji ile kendi kendini temizleyen su şişesi: Quartz Bottle

0

Quartz-Bottle

CES 2018’in dikkat çeken yeni ürünlerinden biri de kendi kendini temizleyebilen su şişesi Quartz Bottle oldu. İşte detaylar…

Su şişesini dikkatli bir şekilde temizlemek önemlidir. Hijyen ve sağlık, bu konuda dikkat çekici bir adım olan su şişesi kullanımıyla eşleştiğinde sıklıkla gerçekleştirilmesi gereken temizlik seanslarının es geçilmemesi gerek. ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen yılın en önemli teknoloji fuarlarından biri olan Consumer Electronic Show (CES) 2018 kapsamında tanıtılan Quartz Bottle ise temizlik konusuna oldukça alternatif bir metotla yaklaşan bir su şişesi durumunda.

Quartz Bottle, kendini ve suyu temiz tutmak için mor ötesi ışık kullanıyor. Yaklaşık yarım litrelik su şişesinin kapağı, dört saatte bir kendiliğinden etkinleşen mor ötesi ışık yayıyor. Bu teknolojik özellik, su ve şişenin temizlenmesini sağlıyor.

Fiyatı belli oldu

Avrupa ve ABD’de satışa sunulacağı bildirilen Quartz Bottle için fiyat etiketleri sırasıyla 99 dolar ve 75 Euro olarak açıklandı. Satışların ise bu yıl itibarıyla başlayacağı kaydedildi. Söz konusu ürün, bir Kickstarter projesi olarak kamuoyunda ses getirmiş ve 1 milyon 400 bin dolar fon toplamayı başarmıştı.

CES 2018’e dair öne çıkan daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

CES 2018’de tanıtılan yeni Acer Swift 7 incelemesi için buraya tıklayınız.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın