Teknoloji dolu haftasonu

0

Yazın sıcak havalarda içiniz dışarı çıkmak için kıpır kıpır olup da kış geldiğinde tam da tersi bir moda mı bürünüyorsunuz? İstediğiniz tam olarak, işten arda kalan tek zamanınız olan haftasonunda vaktinizi koltuğunuzun en baş köşesinde geçirmek değil mi? Dışarıda fırtına kopsa bile siz sıcacık evinizde bütün bir günü dizi ya da film izleyerek, oyun oynayarak ya da müzik dinleyerek geçirebilirsiniz. Tabii dilerseniz tüm bunları arkadaşlarınızla yapabilir, haftasonunuzu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bunu en keyifli hale getirmeniz için de ihtiyacınız olan tek şey birkaç teknolojik cihaz olacak…

Cumartesi sabahı erkenden uyanmak yerine uykunuzu iyice alarak neredeyse öğlene doğru kalktınız. Kendinize mis gibi bir kahvaltı hazırladıktan sonra yapılabilecek en keyifli şey salonunuzdaki dev ekranın karşısına kurulmak ve televizyonda eğlenceli hangi programların olduğuna bakmak. Televizyon izlemenin en keyifli yanı hiç şüphesiz ki geniş bir ekrana sahip olması. En düşük olarak 55 inç ekrana sahip cihazlar geniş çaplı bir görüntü elde etmeniz için yeterli olacaktır. Bunun dışında çözünürlüğün ve kontrast oranının en ideal ölçülerde olması da kristal berraklığında görüntüler elde etmeniz için önemli bir ayrıntı. Bunların dışında internete bağlanabilen akıllı bir televizyon olması da sizin için ayrı bir avantaj olabilir. Kahvaltınızı ederken bir taraftan televizyonunuzda YouTube üzerinden kendinize bir playlist oluşturarak ardı ardına klipleri izleyebilirsiniz. Geniş ekran demişken, eğer evde uygun alanınız varsa bir projeksiyon da sizin için çok farklı bir deneyim olabilir. Televizyonların ulaşamadığı genişlikte görüntü sunan projeksiyonlar ile evinizi bir sinema salonuna dönüştürebilirsiniz.

Akşama Galatasaray’ın maçı varsa…
Konu projeksiyondan açılmışken, akşam Galatasaray’ın oynayacağı lig maçı için arkadaşlarınızı çağırabilir ve dev ekranda sanki kendiniz de sahadaymış gibi maçı izleyebilirsiniz. Ne kadar kalabalık olursanız olun, izleyeceğiniz çerçeve o kadar geniş olacak ki, herkes rahatlıkla izleyebilecek. Tabii maç izlerken sesin de aynı coşkuyu vermesi lazım. Bunun için 5+1 olan surround ses sistemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Böylece ses sizi çevreler ve maç keyfinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Gitmeden bir FIFA atalım!
Maç bitti ve Galatasaray’ın galibiyet elde etmesiyle üzerinizde ekstra bir mutluluk var. Enerjiniz tavan yaptı ve evinize gitmeden arkadaşlarınızla PlayStation’da bir FIFA turnuvası yapmak istiyorsunuz. Bunun için de projeksiyon güzel bir tercih olabilir. Kullanacağınız ses sistemi de keyfinizi ikiye katlayabilir. Televizyon da bunun için yeterli bir tercih olacaktır.

Narcos’un son bölümünde neler oldu?
Hareketli geçen bir Cumartesi gününden sonra Pazar günü gerçek bir dinlenme moduna girebilirsiniz. Kahvaltınızı koltukta edebilir ve aynı zamanda televizyondaki programlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Eğer Pazar programları sizi cezp etmediyse, ünlülerin kiminle nerede görüldüklerini umursamıyorsanız, televizyonunuzun internet özelliğini aktif hale getirerek Netflix üzerinden bütün bir hafta iş yoğunluğundan ötürü izleyemediğiniz dizileri izleyebilirsiniz. Dizileri bitirdikten sonra isterseniz ruh halinize göre bir film de seçebilirsiniz.

Başlamasın Pazartesi sendromu!
Haftasonu bitti ve yarın yeni bir haftaya başlıyorsunuz. Pazar akşamından kendinizi bunalıma sokmayın. Tüm gün evde dizi ve film keyfi yaptıktan sonra, Pazartesi günü giyeceğiniz kıyafetlerinizi ayarlayın ve biraz da cep telefonunuzdan sosyal medyayı takip edin. Yapılan araştırmalar da sosyal medya platformlarının en aktif olarak kullanıldığı zamanın Pazar akşamları olduğunu gösteriyor. Bakın bakalım Facebook’a iş arkadaşlarınız haftasonu ne yapmış? Instagram’da hangi fotoğrafları paylaşmışlar? Twitter’ı da ihmal etmeyin; belki haftasonu gözünüzden kaçan gündeme dair bir detay vardır. Sosyal gezintiniz bitince de yine haftaya teknolojik olarak son vermek adına cep telefonunuzun alarmını kurun ve yeni bir haftaya hazırlanmak için kendinize güzel bir uyku çekin…

Cevap bırakın