Teknoloji çağında bebekler

0

Uzun zamandır beklediğiniz gün geldi ve artık siz de bebeğinizi kucağınıza alarak birer ebeveyn oldunuz. Artık eski rahat hayatınız geride kaldı ve uykusuz geceler sizleri bekliyor. Tabii bunun bir de alışveriş tarafı var. Bebek puseti, biberonu ve kıyafetlerini bebeğiniz daha dünyaya gelmeden almışsınızdır. Bunlara ek olarak bebek bakımında kullanabileceğiniz birkaç teknolojik ürünü sizlere tavsiye etmek istiyoruz.

Yazımızın konusu bebek bakımda kullanabileceğiniz teknolojik ürünler ancak sizlere bebeğiniz daha dünyaya gelmeden kullanabileceğiniz bir ürünü tavsiye ederek başlamak istiyorum. Ürünümüz evde kullanabileceğiniz bir ultrason cihazı olan BabyWatcher. Adından da anlaşılacağı üzere bu ürün, anne ve babalara güvenle bebeklerinin görüntülerini izleyebilme, kaydetme ve paylaşma imkanı sunuyor. Anne ve babaların hamilelik boyunca güvenle, diledikleri zaman, diledikleri yerde ve kiminle isterlerse bebeklerini görebilmelerine olanak sağlayan BabyWatcher, bildiğimiz ultrason cihazlarının tüm tıbbi tanı teşhis kısımlarını ortadan kaldırarak geriye bebeğin hareketlerinin ve büyüyüşünün gözlemlenebildiği bir kullanım sunuyor. Ürün bununla beraber 2 boyutlu video ve fotoğraf kaydı da yapabiliyor. Ürün, ‘save and share’ özelliği ile kaydetme, saklama ve sosyal medyada paylaşma imkanı da sunuyor. Tüm klinik çalışmaları yapılan cihaz herhangi bir tıbbi uzmana ihtiyaç olmadan kolayca uygulanabiliyor. Böylelikle bebeğinizi daha kucağınıza almadan dilediğiniz vakit nasıl olduğuna bakabilirsiniz.

Gözünüz kulağınız onda olsun
Bebeklerin bakımında en çok kullanılan ürünlerin başında bebek telsizleri geliyor. Bütün gün bebeğinizle ilgilendikten sonra onun uyku saati size de dinlenme fırsatı yaratıyor. Onu odasına yatırıp kendi işlerinizle ilgilenmek, kendinize vakit ayırabilmek için en güzel zaman. Ancak aklınız da onda. Ya uyanır da ağlamaya başlar ve siz duyamazsanız… İşte bu merakınızı ortadan kaldıracak en ideal ürünlerden biri bebek telsizi. İki telsiz halinde satılan bu ürünün birini, onu görebilecek şekilde bebeğinizin odasına koyuyorsunuz. Diğer telsizi de bulunduğunuz yerde yanınıza alıyorsunuz. Bağlantı bluetooth üzerinden sağlanıyor. Böylece o uyurken onu izleyebiliyor, sağına mı soluna mı döndüğünü takip edebiliyor ve uyandığı zaman onu görebiliyorsunuz. Dilerseniz onunla birlikte siz de ufak bir şekerleme yapabilirsiniz. Bebek telsizleri görüntüyü sağladığı gibi sesi de size iletebiliyor. Yani bebeğiniz odasında uyandığında siz evinizin salonunda bile olsanız onu yanıbaşındaymış gibi duyabiliyorsunuz.

Bebeğinizi mikroplardan koruyun
Bebeğinizin sağlıklı büyümesi için alışveriş listenizde mutlaka olması gereken ürünlerden biri de sterilizatör. Ev bakterilerinin yüzde 100 dezenfeksiyonunu sağlayan bu ürün, bebeğinizi her türlü mikroba karşı da koruyacak. Bu alanda size Beurer ve Loobex markalarının ürünlerini önerebiliriz. Özellikle Loobex markasının multifonksiyonel 5 işlevli buharlı sterilizatörü oldukça profesyonel bir kullanım sağlıyor. Bu sterilizatörü kullanarak bebeğinizin, yiyecek-içecek kaplarını ve biberonlarını sadece 8 dakikada sıcak su buharıyla sterilize edebilirsiniz. Ürün aynı zamanda 8 biberon steril edip kurutma yapacak kapasiteye sahip. Steril ve kurutmada geçen ve kalan süreyi takip edebileceğiniz dijital bir kontrol paneli de bulunuyor. Ürünün kapağı açılmadığı takdirde 6 saat boyunca sterilizasyonu koruyabilirsiniz.

Odanın havası nasıl?
Bebeklerin bulunduğu ortamda odanın ısısı, soğukluğu, derecesi ve nemi de dikkat edilmesi gereken bir unsur. Onların taze bir havada uyuması, sağlıklı büyümeleri için oldukça önem taşıyor. Bunun için hava nemlendirme cihazı alabilirsiniz. Bu cihazlar odanın nemini ayarlıyor ve taze bir havanın yaratılması için odaya iyon veriyor. Mikro incelikteki buhar sayesinde yüksek bir etkinlik sağlıyor. Ürünün su haznesi boşaldığında cihaz otomatik olarak kendini kapatıyor. Ultra sessiz olması sayesinde de ise, bebeğiniz uyumaya geçtiğinde sesten rahatsız olması gibi bir durum da ortadan kalkıyor.

Cevap bırakın