Tekken 7 çıktı!

0

Ve uzun süredir merakla beklenen Tekken 7 çıkışını gerçekleştirdi. Üstelik yepyeni bir çıkış videosu da yayınlandı. Haberin devamındaki video, oyunda adrenalinin gelebileceği seviyeye dair işaretlerle dolu…

Sony PlayStation 4, Xbox One ve PC için satışa sunulan Tekken serisinin en yeni oyunu, heyecan dolu çıkış videosuyla da adından söz ettirdi. Oyunun birbirinden iddialı dövüşçülerini, kısa sürelerle de olsa görüp, fantastik hamlelerine tanıklık edilen videoda geçmişi çok eskilere dayanan Tekken oyunlarının geldiği son nokta da açıkça gözler önüne seriliyor.

3D grafikler, çok daha detaylı modellemeler ve çevre kaplamaları dikkat çekiyor.

Konusu ve gelen ilk otorite yorumları

Tekken 7 ile Mishima Ailesi içindeki klan savaşlarının son bölümüne dahil olunuyor. Sinematik savaşların yanı sıra arkadaşlarla veya rakiplerle de düellolara girilebiliyor. Özetle online veya çevrimdışı oyun imkanı söz konusu. Ek olarak oyunda birbirinden fantastik 38 oynanabilir karakter mevcut.

Performans ve grafikleri ile övgü alan yapım, bol miktarda karakter sunuyor olmasıyla da beğeni kazandı. Ayrıca zorluk seviyesinin de yüksek tecrübe gerektirmiyor oluşu sayesinde her oyuncuya hitap ettiği belirtiliyor. Ancak otoritelere göre yapımın senaryosunun kısa olduğunu da ifade edelim, bu durum yapım açısından olumsuz yönler arasında.

eSpor turnuvası da geliyor

Tekken 7, yılın kalan döneminde adını sıklıkla duyuracak. Örneğin geçtiğimiz günlerde yapım için dünya çapında bir eSpor turnuvası düzenleneceği bilgisi paylaşılmıştı.

NOT: Görseller, ekran görüntüsü olarak alınmıştır.

Cevap bırakın