Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetTECNO PHANTOM X2 ve TECNO PHANTOM X2 Pro Bize Ne Sunuyor?

  TECNO PHANTOM X2 ve TECNO PHANTOM X2 Pro Bize Ne Sunuyor?

  Amiral gemisi telefonlardangeri kalmayan hatta artısı olan TECNO PHANTOM X2 ve TECNO PHANTOM X2 Pro inceleme videosu ile sizlerleyiz…

  Akıllı telefon pazarında rekabetin arttığı şu günlerde amiral gemisi telefonlara ilgi de artıyor. Artıyor artmasına ama kullanıcıların alım güçleri ile birlikte artan dolar ve vergiler sebebi ile amiral gemisi modellerde giderek uzaklaşıyoruz. Bugün iPhone 14 Pro Max 1TB versiyon 87.399 TL sevieyelrine gelmişken ; Galaxy Z Fold 5 ise 67.999 TL seviyelerine ulaşmışken; Huawei P60 Pro ise 40.999 TL sevieyerindeyken fiyat anlamında bunlardan çok daha aşağıda ama birçok özelliği ile amiral gemisi modelleri aratmayan telefonlar ciddi ilgi görmeye başladı. İşte bu telefonların başında geldiğine inandığımız TECNO PHANTOM X2 ve TECNO PHANTOM X2 Pro inceleme videosu ile sizlerleyiz.

  TECNO PHANTOM X2 ve TECNO PHANTOM X2 Pro Benzerlikler ve Farklar

  TECNO markası ülkemize ciddi yatırım yaparken yertli üretim hattı ile de ülkemize değer katan üreticilerden birisi. Bugün ise her iki telefon arasındaki farklardan ve benzerliklerden bahsedecğiz. İki telefon arasındaki en büyük fark videoda da göreceğiniz üzere kamera tarafuında. Özellikle TECNO PHANTOM X2 Pro modelindeki 2,5X Optik Zoom teknolojisini hiçbir telefonda görmediğinizi rahatlıkla söykleyebiliriz. Zaten dediğimiz gibi videoyu izlediğinizde hatta daha girişte nasıl bir teknoloji olduğunu görebileceksiniz.

  İki telefon arasındaki en büyük benzerlikler ise ekranlar. Açıkçası ekranların da teknik spesifikasyon tarafında bire bir aynı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yaptığımız testlerde ise TECNO PHANTOM X2 Pro bir tık önde bunu da kabul etemek gerekiyor. İki telefonda da 6,8 inç boyutunda 2400x1080p Full HD+ ekran çözünürlüğü var. Bununla birlikte 120Hz ekran tarama hızıyla birlikte AMOLED ekranlar kullanılıyor. Yine iki telefonun en önemli benzerliği ise Mediatek MT6983 Dimensity 9000 yonga setinin kullanılması. İşte bu yonga seti sayesinde tüm oyunların en yüksek ayarlda açılabildiğinin de altını çizelim. Bir başka benzer yan ise 5.160 mAh pil gücü ve 45W hızlı şarj desteği.

  Birçok kişi TECNO markasınu sadece orta segment telefon üretiyor olarak bilebilir ama durum pekte böyle değil. Marka bu ve buna benzer ürünleri ülkemizde satışa sunduğu sürece marka bilinilirliğini ve güvenilirliğini her daim en üst seviyede ortaya koyacaktır. Şimdi lafu daha fazla uzatmayalım ve hazırladığımız inceleme videosunu birlikte izleyelim…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN