Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiTCL deprem bölgesindeki çocukların eğitimleri için TEGV'e tablet bağışı yaptı

  TCL deprem bölgesindeki çocukların eğitimleri için TEGV’e tablet bağışı yaptı

  Bu yılın Şubat ayında meydana gelen deprem felaketini unutmayan TCL, depremin yaşandığı dönemde yaptığı yardımlara ek olarak bu kez TEGV’nin depremin vurduğu Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’da kurduğu konteyner kent öğrenim birimlerine tablet bağışında bulundu.

  6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden doğrudan etkilenen bölge halkı başta olmak üzere tüm Türkiye yaralarını sarmaya devam ederken TCL de depremin ilk anından itibaren başlattığı yardım desteklerini sürdürüyor. Felaketin yaşandığı dönemde yardım çalışmalarında kesintisiz iletişimi desteklemek için bölgede çalışmalarda bulunan STK’lar aracılığıyla telefon bağışı yapan TCL, bu kez bölgedeki çocukların eğitimine destekte bulunmak için harekete geçti.

  TCL, bu destek kapsamında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) depremin vurduğu Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’da kurduğu toplam 15 konteyner eğitim merkezine tablet bağışladı. TEGV’nin 24 farklı ilde yer alan, 7 eğitim parkı ve 31 öğrenim ve 17 Ateşböceği’nde yer alan eğitim içeriklerinin hepsi bu konteyner birimlerde de uygulanacak. Fen, matematik, tasarım ve beceri atölyesi, İngilizce, sanat, sosyal duygusal öğrenme, okuma, drama gibi pek çok konuda eğitim alacak ilköğretim çağındaki öğrenciler TCL’in bağışladığı tabletleri kullanacak.

  Konuyla ilgili açıklamada bulunan TCL Communication Türkiye Ülke Müdürü Serhan Tunca, “Bu felaket nedeniyle tüm halkımızın acısını derinden paylaştığımızı bir kez daha belirtmek isterim. TCL olarak bizler de bu süreçte depremlerden zarar görmüş bölge halkına destekte bulunmaya devam ediyoruz. Bu sürecin ne kadar zorlu ve uzun süreceğinin de farkındayız. Bu nedenle yardımlarımızın sürekliliğine özen gösterirken süreçten etkilenen çocukları da odağımıza alıyor ve TEGV’in bölgedeki anlamlı çalışmalarını destekliyoruz. Uzun vadeli yardım planlarımızda yer alan bu bağışımızla da eğitim hayatlarına devam etmekte zorlanan çocukların yanında yer alarak depremin yıkıcı etkisini onlardan bir nebze de olsa uzak tutmayı hedefliyoruz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN