Tatile girerken hazır tutmanız gereken oyunlar

0

Okullar bitiyor, karneler alınacak ve öğrenciler yine bol bol boş zamana sahip olabilecekleri, güzel bir tatil dönemi ile baş başa kalacak. Yaz tatillerinin en güzel yanı da budur aslında. Eğer bir işte çalışmıyorsanız ve zamanınızı genellikle evde geçiriyorsanız, raflarda tozlanmış oyunlardan tutun, denenmeyi bekleyen bağımsız oyunlara kadar her çeşit yapım bir kere elden geçirilir ve bazıları birkaç kez baştan sona bitirilir.

Yaz tatilleri için seçebileceğiniz oyunların genellikle uzun soluklu ve tercihen açık dünya yapılı olmasına özen göstermelisiniz. Zamanınız bol olacağından, bu tür oyunlarda da keşfedebileceğiniz ve başarabileceğiniz içerik sayısı da bir hayli çok olacaktır. Sizler için hazırladığımız bu listede yaz tatilinde oynayabileceğiniz, içi bir sürü farklı içerikle dolu oyunları görebilirsiniz.

1- Prey: Dishonored ve Dark Messiah of Might and Magic gibi oldukça başarılı yapımlardan tanıdığımız Arkane Studios’un Bethesda çatısı altında geliştirdiği Prey, Human Head’in yıllar önce çıkardığı aynı adlı oyun ile herhangi bir alakaya sahip değildir. Morgan Yu adlı bir bilim insanını yönlendirdiğiniz Prey’de, TALOS I adlı bir uzay istasyonunda mahsur kalıyor ve içinde bulunduğunuz esrarengiz durumun içinde çıkış yolunu bulmaya çalışıyorsunuz. Bu arayış sürerken etrafınızda olup biten olayları çeşitli toplanabilir içerikler ile öğreniyor ve farklı karakterler ile tanışıyorsunuz. Normal hali ile 20 saati bulan bitirme süresi, her şeyi toplayıp tüm yan görevleri yaptığınız takdirde ikiye katlanabiliyor. Üstelik bir de zaten zor olan bu oyunu en zor seviyede oynamaya çalışırsanız, o süre üçe de katlanabiliyor. Ancak Prey’in yenilikçi oynanış mekanikleri sayesinde bu süre boyunca hiç sıkılmadan karakterinizi yönetebileceğinizin garantisini veriyoruz. Prey’i PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için edinebilirsiniz.

2- Persona 5: Herhalde bir yaz tatili boyunca oynanabilecek en uzun ve en sağlam yapımların başında Persona 5 geliyordur. ATLUS’un geçen sene Japonya, bu sene de Avrupa için çıkardığı Persona 5, içeriksel açıdan baktığınızda yaklaşık 100 saat sürüyor. Tüm yan görevleri yapar ve tüm sosyal linkleri de son seviyeye kadar kasmak isterseniz bu 100 saate en kalitelisinden 20 saat daha ekleniyor. Phantom Thieves adlı esrarengiz bir adalet örgütünün karakterlerini yönettiğiniz RPG oyunu Persona 5’te amacınız yetişkinlerin karanlık dünyasına girip insanları karanlığa bulanmış kalplerinden arındırmak. Böylece onlar yüzünden zarar görmekte olan diğer insanlar da huzura kavuşmuş oluyor. Yalnızca PlayStation 4 ve PlayStation 3 platformlarına çıkan Persona 5’i bitirdikten sonra bir de New Game+ modunda tekrar başlayacağınıza eminiz.

3- Injustice 2: DC Comics, NetherRealm ve Warner Bros iş birliği ile yaratılan Injustice 2, ilk oyunun devamını konu alan, DC karakterlerini yönettiğiniz dopdolu bir dövüş oyunu. Popüler DC karakterlerinin arenaya çıktığı oyun NetherRealm’in Mortal Kombat’ta da karşımıza çıkardığı gibi, çok kaliteli, sinematik bir senaryo moduna sahip. Batman ve Superman arasındaki gerginlik, bir taraf tutma savaşına dönüştükten sonra kahramanlar yeni yeni toparlanırken ortaya Brainiac tehlikesi çıkar ve kahramanların tekrar birleşmesi gerekir. Senaryo modunun yanı sıra sağlam bir çevrimiçi dövüş moduna da sahip olan oyunda ayrıca Multiverse adlı yepyeni, bağımlılık yaratan bir oyun modu bulunuyor. Yeni ekipman sistemi sayesinde de ilerleme hissi Injustice 2’ye çok güzel bir şekilde yedirilmiş. Oyunu şu anda PlayStation 4 ve Xbox One platformları için edinebilirsiniz.

4- Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands: Çıkışının üzerinden az bir süre geçse de hala ilk günkü kadar popüler olan Wildlands, Ghost Recon evrenini açık uçlu, yemyeşil bir ortama taşıyor. Uyuşturucu çeteleri ile amansız bir mücadele içine gireceğiniz oyunda dilerseniz tek kişi, dilerseniz de başka oyuncular ile oynayabiliyor ve görevleri yerine getirebiliyorsunuz. Devasa bir dünyaya sahip olan Wildlands’de yapacak, toplanacak ve görülecek çok şey var. Elbette, yakalanacak suçlu sayısı da bir o kadar fazla. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkan Wildlands bu yaz sanal bir tatile çıkmanızı sağlayabilecek nadir yapımlardan.

Cevap bırakın