Tatilde telefonlarımızla neler yapabiliriz?

0

Yavaş yavaş havalar serinlemeye başlasa da henüz tatil bitmedi. İşe başlayan insan sayısı kadar tatiline devam eden ya da yeni tatile çıkacak insanlar da var. Yıllık izinlerini bitirenler hüzünlü bir şekilde iş başı yapmışken, tatil için gün saymaya devam edenlerin tatlı heyecanı devam ediyor. Yavaş yavaş valiz hazırlıkları yapmaya başladıysanız, bu yazımız tam size göre!

Tatile gitmeden öncesi de başlı başına karışık bir süreç. Tabii bir o kadar heyecan verici. Doğru valizin seçilmesi, içinin doğru eşyalarla doldurulması, hiçbir eksiğin olmaması son derece önemli. Bunlar kadar önemli olan bir nokta daha var. O da tatil çantanıza neler koyacağınız? Tabii ki olmazsa olmaz birkaç parça olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunların arasında akıllı telefonlarımızı da gösterebiliriz. Aslına bakarsanız elimizden düşürmediğimiz telefonlar, tatil çantasına giremeyecek kadar kıymetli. En yakınımızda tuttuğumuz telefonlarımız tatilde de tüm özellikleriyle bizim yanımızda.

Tatilde telefon ile neler yapılır?

Tatil denilince akla, özellikle yaz tatili denilince, deniz, kum ve güneş geliyor. Eskiden yalnızca bunların tadını çıkarmak için hayaller kuruyor olsak da günümüzde işler biraz değişti. Artık tüm bunları yaşamanın yanında göstermemiz de gerekiyor. İşte, tatildeyken bizi sosyal medyadan ve sanal dünyadan koparmayacak akıllı telefonlar tam da bu aşamada devreye giriyor. Durum böyle olunca tatilde telefonlarımızla neler yapabiliriz? soruları da akıllara geliyor. Çünkü onların yetenekleri yalnızca sosyal medyaya erişmek ile sınırlı değil.

Biz de bu yazımızda tatilde telefonlarınızla neler yapabileceğinizi sizlere anlatıyor. Telefonlarınız verimli kullanmanız için neler yapabileceğini sizlerle paylaşıyoruz.

Hazırsanız başlayalım.

Ağustos yerini yavaş yavaş eylüle bırakmaya başlasa da dediğimiz gibi henüz tatile çıkmamış önemli bir kesim var ve onlar için henüz heyecan devam ediyor. Tüm çantanız hazırsa, telefonunuz da elinizdeyse onunla tatilde neler yapabileceğinize gelin yakından bakalım.

Akıllı telefonların son yıllardaki en önemli yetenekleri hiç kuşkusuz fotoğraf çekebilmeleri. Aslında uzun diyebileceğimiz bir süredir kameralı telefonlar hayatımızda ancak her şey gibi bu da sürekli gelişiyor. Eskiden dijital fotoğraf makinelerine ihtiyaç duyarken, günümüzde fotoğraf çekmek için bir akılı telefon yetiyor. Aynı şekilde video çekmek için de akıllı telefon çok rahat bir şekilde iş görüyor. Yani akıllı telefonlarınızla tatilde bol bol fotoğraf ve video çekebilir. Anılarınızı dijital olarak biriktirebilirsiniz.

Tabii dijital anılar biriktirirken bunların bir kısmını sevdiklerinizle paylaşmak da isteyebilirsiniz. Yine bunun için de bir akıllı telefon yeterli. İster mesajlaşma uygulaması, ister e-posta, ister herhangi bir sosyal medya platformu. Çektiğiniz fotoğraf ya da videoyu tek bir dokunuş ile sizden kilometrelerce uzaktaki sevdiklerinize aktarabilirsiniz.

Hava sıcak, deniz güzel, akıllı telefonunuz var. O zaman neden su altı fotoğraflarınız da olmasın ki. Günümüzde su altı fotoğraf çeken kameralar var ancak uygun kılıflarla bu işlemi telefon ile daha zahmetsiz bir şekilde yapmak mümkün. Ne de olsa birçok ekipman yerine, tek ekipman ile birçok işi yapmak her zaman daha verimli. Su altı fotoğraflar için telefonunuza uygun, su geçirmez bir kılıf edinebilirsiniz. Böylece bütün kış boyunca hayranlıkla bakacağınız su altı fotoğrafların sahibi olabilirsiniz.

Sıcak havaya dikkat!

Dediğimiz gibi havalar nispeten serinlese bile hala sıcak. Özellikle tatil bölgelerinde bu sıcaklığın daha da yüksek olduğunu kabul edelim. Durum böyle olunca hava sıcaklığı sizi olumsuz etkileyebilir. Sağlığınızı kontrol etmek için de yine bir akıllı telefon yeterli. Kalp atışınızdan aldığınız kaloriye kadar birçok sağlık bilgisini uygun özellikleri olan bir telefon ile takip edebilirsiniz. Aynı zamanda sağlık uygulamasından kaç adım attığınızı da takip edebilirsiniz. Unutmayın tatilde de olsanız hareket etmek son derece önemli.

Havalar sıcak demişken, ertesi günün nasıl olacağını merak etmiyor musunuz? Bunun için de akıllı telefonunuzu kullanmak mümkün. Yalnızca ertesi günün değil, tatil boyunca hava durumunun nasıl olacağını akıllı telefonunuzun hava durumu uygulamasından öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın