Tatilde Oynanabilecek Beş Yapım

0

Zorlu geçen ilk eğitim dönemi bugün sona erdi ve çocuklar ve gençler yarıyıl tatiline girdi. Tabii ki ilk dönemin yorgunluğunu atmak hepsinin hakkı, bizler de bugün sizler için yarı yıl tatilinde öğrencilerin zorlu geçen ilk dönemin stresini atmak için oynayabilecekleri 5 farklı oyun hazırladık. İşte yarı yıl tatilinde oynanmak için birebir 5 farklı oyun:

Counter Strike Global Offensive: Counter Strike ismini duymayan oyuncu sayısı sanırım bir elin parmağını geçmez. Oyunlar ile az çok içli dışlı olan her oyuncu illa ki birkez de olsa Counter Strike oynamıştır. FPS tarihinin en köklü yapımlarından biri olan Counter Strike, Global Offensive ile birlikte oyunculara keyif dolu anlar yaşatmayı başarıyor. Tabii ki dereceli oyunlara girip fazla sinir stres sahibi olma riski de var. Ancak karnelerini 5’ler ile dolduran öğrenciler, biraz Counter Strike oynama hakkına sahip olmuştur diye düşünüyoruz. Hem kim bilir, belki düşüreceğiniz bir silah kaplaması ile daha güzel oyunlar da satın alabilirsiniz. Şans bu…

csgo-viewmodel-script
Rocket League: Son yılların adından en çok söz ettiren oyunlarından biri olan Rocket League, ilk olarak Play Station’a gelmiş ve binlerce oyuncuyu eğlendirmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz yıl PC platformuna da giriş yapan yapım, zaman içerisinde içeriksel olarak adeta kendini aşmayı başardı. Gelen onlarca güncelleme ve DLC ile farklı temalara bürünen Rocket League, günümüzün en başarılı rekabetçi oyunlarından biri, ayrıca oyun Play Station ve PC platformu arasında ortaklaşa olarak oynayabiliyor. Yani oyun Play Station üzerinden sahip olan bir arkadaşınız ile siz PC de oynarken birlikte keyif çatabilirsiniz.

rocket-league-screenshot-010-ps4-us-7jul15
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege: Yine son yılların en keyifli FPS oyunlarından biri olmayı başaran ve Rainbow Six isminin hakkını veren Siege, yıkılabilir çevre elementi ve taktiksel oynanışı ile FPS türünün en başarılı üyelerinden biri olmayı başardı. Farklı ülkelerin özel kuvvetleri ile oynama şansına eriştiğimiz yapım, yetenekli oyuncuların elinde gerçekten unutulmaz anlara sahne olabiliyor. Ayrıca karakterlerimizi özelleştirebildiğimizin de altını çizelim. Eğer siz de sömestr tatilini keyifli bir şekilde geçirmek istiyorsanız, Rainbow Six: Siege’e bir göz atmanızda fayda var.

rainbow-six-siege

Grand Theft Auto V: Tabii ki hiçbir tatil, Grand Theft Auto serisi olmadan geçmez. Çıkışı üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala daha oyuncu sayısında bir kayıp yaşamayı bırakın, en çok satanlar listesinde hala daha 1. sıradan düşmeyen Grand Theft Auto V, online mod’u ile, normal mod’larıyla ve hatta hala daha hikayesi ile tatilinizi renklendirmek için mükemmel bir seçim. Eğer sizde tatilinizi keyif ile geçirmek istiyorsanız, Grand Theft Auto V, bir numaralı tercihlerinizden biri olmalı.

GTAV-Review

Astroneer: Son yıllarda popülerlikleri hızla artan hayatta kalma türündeki oyunların son üyelerinden biri Astroneer. Özellikle geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve oyuncular tarafından yerden yere vurulan No Man’s Sky’ın rakibi konumunda bulunan Astroneer, bizlere farklı gezegenlerde hayatta kalma tecrübesi sunuyor. Grafiksel olarak sanatsal bir çizgi çizen oyun uzun saatler boyunca sıkmadan oynanabilecek bir yapıya sahip. Co-op oynanışa da destek veren Astroneer, 4 kişiye kadar arkadaşlarınızla birlikte oynanabiliyor. Ayrıca oyunda ilerledikçe farklı gezegenleri de keşfetme şansına erişebiliyorsunuz. Şuan için erken erişim aşamasında olan yapım, gelen güncellemeler ile hızla genişlemeye devam ediyor. Fiyat olarak da oldukça uygun bir fiyat diyebileceğimiz 32 TL etiketine sahip olan oyunu, keşfetmeye meraklı ve hayatta kalma oyunlarından hoşlanan oyunculara şiddetle tavsiye ediyoruz.

3023080-trailer_astroneer_reveal_20160316

Cevap bırakın