Tatilde ne oynasak?

0

Sömestr tatili geldi çattı, öğrenciler karnelerini aldı. 2 Hafta sürecek olan tatil başladı bile. Bizler de bugün sizler için, bu tatil döneminde hangi oyunları oynamamız gerektiğine dair küçük bir makale hazırladık. Yazacağımız oyunları oynamadıysanız, kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. İşte sömestr’ı daha da güzelleştirecek olan oyunlar.

1. Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike serisini sanırım duymamış olan yoktur. Serinin son oyunu olan Global Offensive ise, önceki Counter-Strike’lara nazaran çok daha rekabetçi bir temelde bizleri selamlıyor. Oynanış olarak seriye sadık kalan Global Offensive’de, bizlere yine hızlı, reflekse dayalı bir sistem sunuyor. Ayrıca yeni eklenen silah boyamaları sayesinde, oyuna renk katan Valve, ayrıca düşürdüğümüz silah boyalarını gerçek bir ücret ile satmamıza izin vererek, şansımızla paralel olarak Steam’de yeni oyunlar satın almamıza da yardımcı oluyor. Bu sömestrda, Counter-Strike oynamak kulağa güzel bir fikirmiş gibi geliyor.

Counter_Strike_Global_Offensive_3_1280x720

2. Heroes of the Storm

Son yılların en büyük online oyun trendi olan MOBA türündeki oyunlar, tüm dünyada fırtınalar estiriyor. League of Legends ve DOTA 2 gibi oyunlara alternatif olarak karşımıza çıkan Blizzard efsanesinin MOBA’sı Heroes of the Storm, diğer iki yapıma kıyasla çok daha fazla takım oyununa önem vererek, aslında MOBA’nın türünün yapması gerekeni oyuncuya sunmayı başarıyor. Blizzard oyunlarından yakından tanıdığımız kahramanları da bizlere sunan Hereos of the Storm’u, sömestrda denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

hots

3. Call of Duty: Black Ops III

Kabul etmek gerekiyor ki Call of Duty serisi, Modern Warfare III’ten sonra gözle görülür bir düşüşe geçti, Call of Duty oyuncuları, gelecek temalı yapımlara beklenilen ilgiyi göstermedi. Modern Warfare III’ten sonraki hemen hemen her yapım, yoğun eleştiriler alırken, Activision ise bir türlü akıllanıp, seriyi modern zamanlara döndürmedi. Black Ops III ise Advanced Warfare gibi gelecek temasını yeniden gündeme taşıyan bir yapım. Şahsen ben de uzun süre kendisine oldukça soğuk bakıp, en son Modern Warfare III kalmışken, sömestr’da kendisine bir şans verdim. Oyunun Multiplayer bölümü, gerçekten de beklemediğim kadar eğlenceli çıktı. Sırtımızdaki mini jetpack’ler ile sağ sola sıçrayıp rakiplerimizi bir bir alt etme duygusu, gerçekten denemeye değer. Black Ops III, ön yargılarınızı bir kenara koyarak denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

cod

4. Just Cause 3

Just Cause denilince akla şüphesiz sınırsız özgürlük, eşi benzeri görülmemiş aksiyon ve tabii ki Micheal Bay geliyor. Geçtiğimiz Aralık ayında raflardaki yerini alan Just Cause 3, bizleri bu sefer şirin bir akdeniz ada ülkesini diktatörden kurtarmak için göreve çağırıyor. Rico ile birlikte 100km karelik bir alanda sınırsız aksiyonu bizlere sunan Just Cause 3, kaliteli grafikleri, akıcı oynanışı ile sömestr tatilini daha eğlenceli bir hale getirebilmek için oynanacak en eğlenceli yapımlardan bir tanesi. Eğer siz de aksiyonun tadını tam manası ile almak istiyorsanız, Just Cause 3’e bir göz atmanızda fayda var.

just-cause-3

5. Fallout 4

İsmi için bile satın alınabilecek oyunlar listesinde kendisine üst sıralarda yer bulan Fallout 4, bizleri bu sefer Boston’a davet ediyor. Tabii ki yine nükleer bir savaşın sonunda, ortalık çorak topraklara dönmüşken, kendi hikayemizi yazmamıza izin veren yapım, yeni grafik motoru ile özellikle ışıklandırmalar konusunda harikalar yaratıyor. Hikaye konusunda yapım New Vegas’ın nispeten gerisinde kalmış olsa da, Fallout 4, kesinlikle oynanması ve bitirilmesi gereken bir yapım. Hikaye olarak ortalama 60 saatte bitirebileceğiniz Fallout 4, yan görevler ve yapılacak onlarca iş sayesinde 100 saati aşan oynanış süresini oyunculara sunmayı başarıyor. Eğer hala Fallout 4’ü oynamadıysanız, sömestr tatili oyunun tadına varmak için muhteşem bir zaman.

fo

Cevap bırakın