Tatilde kaçırmamanız gereken 5 oyun

0

Yarı yıl tatiline bir aydan kısa bir süre kaldı ve oyuncular şimdiden bu tatil boyunca hangi oyunları oynayıp bitireceğini düşünmeye başladı bile. Sizin için hazırladığımız bu listede, yarı yıl tatilinde kaçırmamanız gereken 5 oyunu bir araya getirdik. Hem hali hazırda çıkmış olan, hem de bu ay içerisinde çıkacak olan oyunlarla harika bir tatil geçireceğinize eminiz. İşte tatilde kaçırmamanız gereken 5 oyun:

Gravity Rush 2

PlayStation 4 platformuna özel olarak çıkacak olan Gravity Rush 2, daha önce PS Vita ve yine PlayStation 4’e çıkmış olan oyunun direkt olarak devamını konu alacak. Yine Kat adlı ana karakteri kontrol ettiğimiz oyunda yerçekimini kontrol edecek ve şehri bir kez daha yerçekimi fırtınasının getirmekte olduğu kötülüklere karşı korumaya çalışacağız. Elbette bunu yaparken hem Dusty adlı kedimiz, hem Raven adlı arkadaşımız hem de hikayede bulunan diğer karakterlerden yardım alacağız. Farklı karakter ve sanat tasarımı ile de dikkat çekmekte olan Gravity Rush 2, 18 Ocak’ta PlayStation 4’e çıkacak.

gravity-rush-2

Resident Evil 7

Capcom’un ünlü hayatta kalma-korku serisi Resident Evil’in yeni üyesi seriyi kökünden değiştirmeye ve farklı bir raya oturtmaya geliyor. Serinin hayranlarını ikiye bölen oyun hem bir bölüm oyuncu tarafından çok sevildi, hem de çok yadırgandı. Zira serinin alışılmadık bir şekilde FPS kamera açışına geçmesi pek beklenen bir şey değildi ve bu ani karar biraz kafa karışıklığına sebep oldu. Ancak bunları bir kenara bırakırsak Resident Evil 7’nin oldukça sağlam bir korku oyunu olacağı ve PS VR ile de birleşince harika bir deneyim yaratacağı ortada. Resident Evil 7, 24 Ocak’ta PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için satışa sunulacak.

resident-evil

Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue

Bir oyun almaktan daha güzel olan bir şey varsa, o da bir oyun fiyatına birden fazla oyun almaktır. Kingdom Hearts’ın yeni paketi de tam olarak bunu amaçlayarak geliyor. İçinde toplamda üç oyun bulunan bu pakette Kingdom Hearts: Dream Drop Distance HD, Kingdom Hearts 0.2: Birth by Sleep – A Fragmentary Passage ve Kingdom Hearts X Back Cover bulunacak. Kingdom Hearts 3 çıkana kadar hem seriye tekrar alışmak hem de hikayedeki açıkları kapatmak için edinebileceğiniz bu paket 24 Ocak’ta PlayStation 4’e özel olarak piyasaya sunulacak.

tales-of-berseria

Walking Dead Sezon 3 – A New Frontier

Telltale Games’in en popüler serisi olan Walking Dead’in yeni bölümü olan A New Frontier’da, serinin ‘artık’ ana karakteri olan Clementine’ın kontrolünü bir kez daha ele geçiriyoruz. Elbette bu kez Clementine’ı direkt olarak değil de, dolaylı bir yoldan oynuyoruz ancak yine de ana odağımızın o olduğu aşikar. Tıpkı ilk iki oyunda olduğu gibi oldukça duygusal ve interaktif sahneler sunan A New Frontier, grafiksel anlamda da Telltale’in ne kadar gelişmiş olduğunu gözler önüne seriyor. Oyun Aralık ayında ilk iki bölümü olarak çoktan çıktı. Eğer henüz oynamadıysanız önümüzdeki tatil dönemine saklamanızda fayda var.

walking-dead

Tales fo Berseria

Ünlü JRPG serisi Tales’in yeni üyesi olan Berseria’da seriden alışık olduğumuz oynanış ve sanat tasarımı hükümünü sürdürmeye devam ediyor ve bu da Tales serisinin yine harika görsellerle karşımıza çıkmasını sağlıyor. Tales of Zestiria ile aynı evrende geçecek olan Berseria yine sağlam bir hikaye ve kurguya sahip olacak ve birbirinden farklı karakterleri kontrol edip her birinin hikayesini birinci elden tecrübe etmemizi sağlayacak. Tales of Berseria, 24 Ocak’ta PlayStation 4 ve PC platformlarına çıkacak.

kingdom-hearts

Cevap bırakın