Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelTatilde bavulunuzda olması gereken 10 cihaz

  Tatilde bavulunuzda olması gereken 10 cihaz

  gorsel37

  Tatile çıkarken en önemli konu bavulu eksiksiz hazırlamaktır. Çünkü unutacağınız bir küçük kablo veya bir adaptör tüm tatiliniz boyunca keyfinizi kaçırabilir. Bavul hazırlarken bir şeyleri unutmamanın tek bir yolu vardır: Liste yapmak. Tatile çıkmadan birkaç gün öncesinden yazarak hazırlayacağınız bavula konulacaklar listesi sadece gideceğiniz tatilde değil bundan sonraki tatillerinizdeki bavul hazırlıkları için bir referans olacaktır. O yüzden bilgisayarınızda hazırladığınız bavul listelerini asla silmeyin ve onlara isimler vererek saklayın ki, bir sonraki tatilde hiç uğraşmadan ve eksiksiz bavulunuzu hazırlayabilesiniz.

  Şimdi sizlere tatile çıkarken bavulunuzda olmazsa olmazları sıralayacağım.

  Şarj Kabloları: İlk sırada kullandığınız tüm şarjlı cihazların kabloları var. Cep telefonunuzun şarj kablosu çok önemli. Hatta ne olur ne olmaz diye bir de yedek şarj kablosu bulundurabilirsiniz. Tüm kabloların birbirine karışmalarını ve bavul içinde dağılmalarını önlemek için küçük bir fermuarlı kablo çantası kullanmanız iyi olur.

  Yolculuk Ütüsü: Bavula konulan eşyaları tatil yerine geldiğinizde bavuldan çıkardığımızda hepimiz buruşukluklar konusunda büyük hayal kırıklığı yaşarız. Özellikle gömlek ve pantolonların kırışıklıkları çok can sıkıcıdır. Bu kırışıklıkları küçük, hafif ve pratik olarak kullanabileceğiniz bir seyahat ütüsü ortadan kaldırabilir. Bavulunuzda mutlaka bu küçük ütüye yer açın.

  Fotoğraf Makinesi: İşte burası çok önemli. Çünkü yanınıza alacağınız fotoğraf makinasının özellikleri tatilinizin amacına hizmet etmeli. İster profesyonel bir model olsun isterse cebe sığabilecek amatör bir model mutlaka bavulunuzda olsun. Çünkü tatilin keyfi fotoğraf çekmeden pek çıkmaz.

  Pil Şarj Cihazı: Özellikle fotoğraf makinanızda kullandığınız pilin türüne göre şarj cihazınız yanınıza almayı unutmayın.

  Şarj Edilebilen Piller: Yanınızda en az dörtlü 2 set şarj edilebilen kalem pil bulundurmanız özellikle fotoğraf makinası ile yarı yolda kalmamak için idealdir. Eğer fotoğraf makinenizin özel boyutta bir pili varsa mutlaka şarj edilmiş olarak yanınıza alın ve bir tane de yedek pilin yanınızda olmasına özen gösterin.

  Yedek Cep Telefonu : Tatil demek evinizden uzaklarda bir yerde olmak demek. Çeşitli risklerle karşı karşıya kaldığımız, denize, havuza girdiğimiz, kimi zaman doğada trekking yaptığımız bir ortam. Cep telefonunuz ise artık hayatınızın bir parçası. Diyelim havuza suya düşürdünüz veya elinizden düştü kırıldı. Kırılmadı ama arıza yaptı çalışmıyor. İşte böyle bir duruma hazırlıklı olmak amacıyla bavulunuzda eski bir yedek cep telefonunuzun olması iletişiminizin kesilmesini önler.

  Notebook veya Tablet PC: Tatilde kullanacağınız Notebook veya Tablet PC’nizi de almayı ihmal etmeyin. En önemlisi enerji kablosunu valizinize koydunuz mu diye mutlaka kontrol edin.

  Memory Stick: Bavulunuzda her zaman bir dolu bir de boş memory stick bulundurun. Dolu olanda en çok kullandığınız programların ve önemli bulduğunuz dosyaların bir yedeği ile önemli evraklarınızın (kimlik, ehliyet, pasaport, vs.) tarayıcıdan alınmış bir kopyaları ve vesikalık fotoğrafınız gibi dosyalar bulunsun ki acil bir durumda gerektiğinde eve dönmek zorunda kalmayın.

  Taşınabilir Şarj Cihazı (Power Bank) : Tatilde ve özellikle de deniz kenarında sürekli kullandığınız cep telefonunuzun şarjı sizi günün ortasında yarı yolda koyabilir. O yüzden tatilinizi elektrik prizi arayarak veya ona buna şarj etmelerini rica etmekle harcamayın. Yanınızda taşınabilir bir şarj cihazı bulundurun tatilde şarj probleminiz hiç olmasın.

  Kablosuz Hoparlör: Özellikle akıllı telefonunuza bluetooth yoluyla bağlanabilen kablosuz hoparlör çeşitlerini kullanmak oldukça kolaydır. İlk yapılması gereken eşleştirmedir. Eşleştirme tamamlandıktan sonra akıllı telefonunuzdan çıkan her türlü sesi kablosuz hoparlörden duyabilirsiniz. Tatile giderken bavulunuzun bir köşesine iliştirin ve bir gece kumsalda arkadaşlarınıza eşsiz bir müzik ziyafeti çekin.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN